Pardubice – Nejlepší atrakce ve městě

Obsah

Pardubice Castle

Pardubice Castle je historický hrad postavený ve 14. století. Navštivte tento působivý hrad a prozkoumejte jeho rozsáhlé interiéry s bohatou historií. Uvnitř naleznete expozice věnované historii Pardubic a okolí. V letních měsících je možné navštívit i hradní zahrady, kde se konají různé kulturní akce.

Adresa: Zámek 1, 530 03 Pardubice

Velké náměstí

Velké náměstí je centrálním prostorem města obklopený historickými budovami. Zde se nachází nejvýznamnější památky města, jako je Pernštýnská radnice, historický dům s renesanční štítovou zdí a mariánský sloup z 18. století.

Adresa: Velké náměstí, 530 02 Pardubice

Barborská ulice

Barborská ulice je malebná ulička plná historických domů a krásných fasád. Procházejte se touto ulicí a obdivujte zachovanou architekturu z různých historických období.

Adresa: Barborská ulice, 530 02 Pardubice

Zoologická a botanická zahrada Pardubice

Tato zoologická zahrada nabízí bohatou kolekci zvířat z různých částí světa. Prozkoumejte expozice s exotickými zvířaty a užijte si piknik v krásném prostředí botanické zahrady.

Adresa: Zoologická 306, 533 52 Pardubice

Zámek Pardubice

Zámek Pardubice je renesanční zámek z 16. století, který stojí na břehu řeky Labe. Prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a návštěvu některé z výstav věnovaných umění a historii.

Adresa: Zámecká 93, 530 02 Pardubice

Zeleneč

Zeleneč je krásné zelené prostranství a oblíbené místo pro odpočinek a relaxaci. Obklopují ho historické budovy a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.

Adresa: Zeleneč, 530 02 Pardubice

Východočeská galerie

Východočeská galerie je umělecké centrum s bohatou sbírkou děl od českých umělců. Procházejte se mezi obrazy, sochami a dalšími artefakty a objevte bohatou českou uměleckou tradici.

Adresa: Vejdovského 505, 530 02 Pardubice

Památník bitvy u Dukly

Památník bitvy u Dukly je věnován památce vojáků padlých za osvobození města v květnu 1945. Navštivte toto místo na poctu hrdinům a procvičte své znalosti historie na expozicích věnovaných této události.

Adresa: Palackého 228, 530 02 Pardubice

Stadion Kunětická Hora

Stadion Kunětická Hora je moderní sportovní areál s výhledem na okolní krajinu. Můžete si zde užít sportovní události nebo si vyzkoušet některý z mnoha sportovních aktivit.

Adresa: Slatiňany 61, 530 15 Pardubice

Kytlice

Kytlice je malebná vesnice nedaleko Pardubic, obklopená krásnou přírodou. Procházejte se úzkými uličkami a navštivte místní pamětihodnosti, jako je kostel sv. Mikuláše nebo středověký hřbitov.

Adresa: Kytlice, 533 32 Pardubice

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Pardubice?
Nejlepší čas k návštěvě Pardubic je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít venkovní aktivity.

Jak se dostanu do centra města z letiště?
Z letiště Pardubice můžete využít městskou dopravu (autobus č. 24) nebo si objednat taxi. Cesta do centra trvá přibližně 15-20 minut.

Kde si mohu pronajmout kolo?
V Pardubicích je několik půjčoven kol, které nabízejí široký výběr kol pro různé typy jízd. Nejvíce se nacházejí v centru města a u hlavních turistických atrakcí.

Jaké jsou tradiční pokrmy v Pardubicích?
V Pardubicích si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni, jako je vepřo-knedlo-zelo, guláš nebo tradiční české dezerty jako vdolky nebo štrůdl. Vyzkoušet můžete i místní pivovary a jejich tradiční piva.

Kde se nachází turistické informační centrum?
Turistické centrum se nachází v historickém centru města na Velkém náměstí 72. Zde můžete získat mapy, informace o památkách, ubytování a další užitečné tipy pro vaši návštěvu.

Itineráře

3 denní itinerář

7 denní itinerář

14 denní itinerář

Seznam míst