Pariz 14 denni itinerar

Paříž- 14 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 4

Den 5

Den 6

Den 7

Den 8

Den 9

Den 10

Den 11

Den 12

Den 13

Den 14

Den 1

Dnes přiletíte do Paříže. Po ubytování ve vašem hotelu se vydejte na procházku po Champs-Élysées, jedné z nejznámějších tříd ve světě. Užijte si večeři v jedné z tradičních pařížských restaurací.

Den 2

Začněte den návštěvou Eiffelovy věže. Poté se přesuňte k řece Seině a prozkoumejte Louvre, domov slavného obrazu Mona Lisa. Večer si dopřejte romantickou večeři na lodi po Seině.

Den 3

Dnes navštivte Katedrálu Notre-Dame a projděte se po ostrově Cité. Po obědě se vydejte do obchodní čtvrti Marais a prozkoumejte muzea a butiky.

Den 4

Odpočiňte si v zahradách Luxembourg a navštivte Pantheon. Večer si užijte návštěvu kabaretu Moulin Rouge v čtvrti Pigalle.

Den 5

Vydejte se na výlet do Versailles a prohlédněte si slavný zámek Ludvíka XIV. Po návratu do Paříže se projděte po Quartier Latin a prozkoumejte uličky plné kaváren a knihkupectví.

Den 6

Dnes se vydejte do Montmartru a navštivte Baziliku Sacré-Cœur. Po obědě si prohlédněte umělecké galerie a suvenýrové obchody v této malebné čtvrti.

Den 7

Navštivte Muzeum d’Orsay a poté si udělejte procházku Louvrem. Večer si zajděte na večeři do typicky pařížské restaurace.

Den 8

Vydejte se na prohlídku čtvrti Le Marais a prozkoumejte místní trhy a butiky. Večer si užijte koncert v Opéra Garnier.

Den 9

Zamiřte do romantické čtvrti Montmartre a navštivte slavné kabarety. Večer si dopřejte večeři na jedné z teras s výhledem na město.

Den 10

Dnes se vydáte do čtvrti Montparnasse a navštívíte známou věž. Poté se procházejte po zahrádkách a parku Luxembourg.

Den 11

Navštivte kulturní centrum Centre Pompidou a prozkoumejte moderní umění. Večer si dejte sklenku vína v jedné z místních vináren.

Den 12

Dnes se podívejte na slavný Pantheon a procházejte se po čtvrti Quartier Latin. Večer si užijte romantickou večeři v jedné z útulných restaurací.

Den 13

Vydejte se na výlet do muzea rodiny Picasso a poté navštivte slavný hrad Versailles. Večer si dopřejte večeři v jedné z tradičních pařížských restaurací.

Den 14

Poslední den si užijte procházku po pařížských ulicích a nákupy suvenýrů. Večer si dejte sklenku šampaňského a oslavte svůj nezapomenutelný pobyt v Paříži.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde si mohu koupit památeční suvenýry z Paříže?
  V Paříži najdete spoustu obchodů se suvenýry v turisticky atraktivních čtvrtích, jako je Montmartre nebo Quartier Latin.
 2. Je vhodné mít předem zakoupené vstupenky do památek?
  Ano, doporučujeme si předem zakoupit vstupenky zejména do slavných památek, jako je Louvre nebo Eiffelova věž, abyste se vyhnuli frontám.
 3. Je bezpečné cestovat metrem v Paříži?
  Ano, pařížské metro je bezpečné a spolehlivé. Doporučujeme však být obezřetní s kapesními krádežemi.
 4. Kdy je nejlepší doba navštívit Paříž?
  Nejlepší dobou k návštěvě Paříže jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město nejvíce zalité sluncem.
 5. Co je typicky pařížské jídlo, které bych měl ochutnat?
  Zkuste tradiční francouzská jídla jako kroasán, quiche lorraine nebo uzeného sýra Raclette.

Seznam míst