Plzen Ceska republika 14 denni itinerar s detmi

Plzeň, Česká republika – 14 denní itinerář s dětmi

Program

Den 1

Vítejte v Plzni! První den můžete strávit procházkou historickým centrem města. Navštivte slavnou Plzeňskou radnici, kde se nachází i známý radniční zvon. Dalším zajímavým místem je Katedrála svatého Bartoloměje s její vysokou věží, odkud se nabízí krásný výhled na město.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Plzeňský Prazdroj, kde se můžete dozvědět vše o výrobě piva a samozřejmě ochutnat čerstvě uvařené pivo. Pro děti je zde připravena i speciální program, který je zábavný a poučný zároveň.

Den 3

Na třetí den se vydejte do Zoologické zahrady Plzeň, která nabízí širokou škálu zvířat z celého světa. Děti budou nadšené z návštěvy tohoto zajímavého místa.

Den 4

Prozkoumejte muzeum loutek a komaří hrady – jedinečné místo, kde se můžete seznámit s historií loutkářství. Děti si zde mohou vyzkoušet divadlo loutek nebo si vyrobit vlastní loutku.

Den 5

Dnes si dopřejte odpočinek v Západočeském divadle, kde se můžete podívat na rodinnou divadelní představení nebo koncert. Pro děti jsou připraveny speciální programy, které je určitě zaujmou.

Den 6

Navštivte Dinopark – zábavní park plný dinosaurů, který potěší nejen děti, ale i dospělé. Zde se můžete projít mezi skutečně vyobrazenými dinosaury a dozvědět se více o jejich historii.

Den 7

V neděli doporučujeme výlet do nedalekých Koněpist, kde se nachází zámek s krásným parkem. Pro děti je tu k dispozici dětské hřiště a možnost půjčení šlapacího člunu na jezeře.

Den 8

Dnes si můžete udělat výlet do blízkých lázní Mariánské Lázně, kde se můžete projít lázeňským parkem nebo se projíždět na kočáře. Pro děti zde najdete dětské lázně a jiné zábavní aktivity.

Den 9

Zajděte na výlet do nedalekého města Karlovy Vary, kde se můžete projít slavnou lázeňskou kolonádou a ochutnat léčivou minerální vodu. Pro děti jsou tu připraveny i atrakce jako lunapark nebo plavání v termálních bazénech.

Den 10

Prozkoumejte Blatenský zámek s jeho krásným parkem, kde se můžete projít mezi vzrostlými stromy a obdivovat architekturu zámku. Pro děti je zde připravena i dětská naučná stezka.

Den 11

Navštivte Stříbro, malebné městečko nedaleko Plzně, kde se nachází kostel sv. Jakuba a historické památky. Pro děti je tu možnost projíždět se na koních nebo navštívit místní zámeček.

Den 12

Vydajte se na procházku kolem jezera Hracholusky, kde si můžete užít odpočinku v přírodě a pozorovat ptáky. Pro děti je zde připraveno dětské hřiště a možnost pikniku u vody.

Den 13

V závěrečný den si zarezervujte plavbu po řece Berounce, kde si můžete prohlédnout přírodní krásy okolí a relaxovat na vodě. Pro děti jsou tu připraveny i speciální aktivity jako rybaření nebo koupání.

Den 14

Poslední den si dopřejte návštěvu výzdoby města Plzně – slavné Pilsen Design Week. Zde můžete shlédnout různé designové výrobky a inspiraci pro vaše interiéry. Pro děti jsou tu i kreativní dílny a workshopy.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kolik stojí vstupenky do Plzeňského Prazdroje?
  Vstupenka do Plzeňského Prazdroje se pohybuje kolem 200 Kč, ale mohou být i různé slevy pro rodiny s dětmi.
 2. Jsou Zoologická zahrada Plzeň přístupná i s kočárkem?
  Ano, Zoologickou zahradu Plzeň je možné navštívit i s kočárkem, většina prostor je bezbariérová.
 3. Kde se nachází nejlepší dětská hřiště v Plzni?
  V Plzni najdete mnoho dětských hřišť, ale nejznámější je v Borském parku nebo na náměstí Republiky.
 4. Existuje v Plzni nějaký aquapark?
  Ano, v Plzni se nachází aquapark Šiklův mlýn, kde najdete bazény, skluzavky a relaxační zóny.
 5. Jak se dostanu z Plzně do Mariánských Lázní?
  Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo vlakem, cesta trvá asi 1-2 hodiny.

Seznam míst