Podebrady 14 denni itinerar

Poděbrady – 14 denní itinerář

Program:

Den 1:

První den vaší návštěvy Poděbrad můžete strávit procházkou po náměstí a obdivováním krásného renesančního zámku. Doporučujeme také navštívit zámeckou zahradu.

Den 2:

Pro druhý den doporučujeme výlet na nedalekou hradní zříceninu Loučeň, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Den 3:

Navštivte místní lázeňský park, kde si můžete dopřát relaxaci a léčivé lázně. Polední hodiny si můžete užít na místní pláži u řeky Labe.

Den 4:

Dopoledne strávíte návštěvou Poděbradského muzea a prozkoumáním historie tohoto malebného města. Odpoledne se vydejte do okolních vesniček a poznávejte tradiční českou architekturu.

Den 5:

Pro pátý den si můžete zařídit výlet do nedalekého Pardubic, kde si můžete prohlédnout krásné historické památky a procházet se po malebných uličkách města.

Den 6:

Odpočiňte si od města a vydejte se na výlet do přírody. Doporučujeme návštěvu přírodní rezervace České středohoří, kde si můžete užít procházku v malebné krajině.

Den 7:

Na závěr první týden vaší návštěvy si dopřejte relaxaci v místních lázních a wellness centrech. Nechte se hýčkat místními procedurami a léčivými lázněmi.

Den 8:

Začněte druhý týden vaší návštěvy výletem do Kutné Hory, kde si můžete prohlédnout známé Stříbrné doly a Kostel sv. Barbory, který je zařazen na seznam UNESCO.

Den 9:

Pro devátý den doporučujeme návštěvu Přerova nad Labem, kde můžete prozkoumat místní hrady a zámky a ochutnat tradiční českou kuchyni.

Den 10:

Pro tento den si naplánujte výlet do Želíz, kde se nachází známý zámek. Procházkou po zámeckém parku si můžete užít odpoledne v krásné přírodě.

Den 11:

Navštivte nedaleký město Nymburk, kde si můžete prohlédnout historické památky a docházet po malebných uličkách města.

Den 12:

Pro tento den doporučujeme výlet do nedaleké Kutné Hory, kde si můžete prohlédnout slavný Vlašský dvůr a chrám svaté Barbory.

Den 13:

Dopřejte si poslední den vaší návštěvy odpočinek a relaxaci v místních lázních a wellness centrech. Nechte se hýčkat místními procedurami a léčivými lázněmi.

Den 14:

Poslední den si můžete prohlédnout zbylá místa, která jste dosud nestihli navštívit, a udělat si posledních nákupy suvenýrů. Užijte si poslední den a připomeňte si krásy Poděbrad.

Nejčastější dotazy turistů:

 1. Kde se nachází hlavní náměstí v Poděbradech?
  Hlavní náměstí města se nachází v centru a je obklopené historickými budovami a restauracemi.
 2. Jsou v Poděbradech nějaké lázně?
  Ano, v Poděbradech se nachází lázeňský park s léčivými prameny a moderními lázeňskými zařízeními.
 3. Je možné v Poděbradech ubytovat se v hotelu?
  Ano, v Poděbradech je řada hotelů a penzionů, které nabízejí komfortní ubytování pro turisty.
 4. Existuje v Poděbradech možnost sportovního vyžití?
  Ano, v Poděbradech jsou k dispozici různé sportovní areály a možnosti pro aktivní odpočinek, například cyklostezky nebo tenisové kurty.
 5. Čím je známá gastronomická scéna v Poděbradech?
  V Poděbradech můžete ochutnat tradiční českou kuchyni v místních restauracích a vinárnách. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu – tradiční Poděbradský dort.

Seznam míst: