Polsko 7 denni itinerar v Orlickych horach

Polsko – 7 denní itinerář v Orlických horách

Program

Den 1

Vítejte v Orlických horách! První den si doporučujeme navštívit hrad Potštejn, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů v oblasti. Poté se vydejte na procházku do přírody a objevte krásu okolních lesů a luk.

Den 2

Druhý den se vydejte do obce Čenkovice, kde si můžete projít malebnou vesničku a ochutnat místní tradiční kulinářské speciality. Doporučujeme navštívit také lyžařské středisko Čenkovice-Ski, kde si můžete užít sjezdové lyžování.

Den 3

Na třetí den doporučujeme navštívit vodní nádrž Pastviny, kde si můžete užít odpoledne u vody nebo si zkusit různé vodní sporty. Po návratu si můžete zajít do města Žamberk a prohlédnout si místní památky.

Den 4

V tento den se vydejte do obce Bartošovice v Orlických horách a navštivte zde muzeum Jaroslava Haška, autora slavného románu Osudy dobrého vojáka Švejka. Po prohlídce muzea si užijte procházku po okolí a relaxujte v přírodě.

Den 5

Pátý den můžete strávit v obci Deštné v Orlických horách, kde si můžete užít horskou turistiku nebo cykloturistiku. Doporučujeme navštívit rozhlednu Deštné, ze které se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Den 6

Na šestý den se vydejte do obce Orlické Záhoří a navštivte zde zříceninu hradu Zábřeh. Po prohlídce se vydejte do nedalekého města Kostelec nad Orlicí, kde si můžete prohlédnout místní památky a ochutnat místní speciality.

Den 7

Poslední den doporučujeme navštívit malebnou vesničku Neratov, kde si můžete užít klid a ticho malebného horského prostředí. Po procházce si dopřejte večeři v místní restauraci a užijte si poslední pohled na krásu Orlických hor.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je potřeba si rezervovat ubytování předem?
  Je doporučeno si ubytování rezervovat předem, zejména v letních měsících.
 2. Jaké oblečení si vzít s sebou?
  Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné oblečení a vhodnou obuv pro turistiku.
 3. Jsou v Orlických horách dobré možnosti stravování?
  Ano, v okolí najdete různé restaurace a hospůdky, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.
 4. Existuje veřejná doprava do Orlických hor?
  Ano, do oblasti jezdí autobusy a vlaky, ale doporučujeme si pronajmout auto pro větší flexibilitu.
 5. Jsou Orlické hory vhodné pro rodiny s dětmi?
  Ano, Orlické hory nabízejí mnoho možností pro rodinné výlety a aktivity, jako je cykloturistika nebo vodní sporty.

Seznam míst