Prachatice 3 denni itinerar

Prachatice – 3 denní itinerář

Program

Den 1

Po příjezdu do Prachatic se vydejte na prohlídku města. Začněte návštěvou historického centra s malebnými uličkami a náměstím. Navštivte kostel sv. Jakuba a prohlédněte si místní historické památky.

Den 2

Druhý den se vydejte na výlet do okolí Prachatic. Doporučujeme navštívit zříceninu hradu Hus — nejstaršího hradu na Prachaticku. Poté si dopřejte procházku přírodou a odpočiňte si v okolních lesích.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Prachaticích navštivte nedaleký hrad Velhartice. Tento impozantní hrad stojí za návštěvu a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Po prohlídce hradu si dopřejte oběd v místní restauraci a nakupte suvenýry na památku.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak se dostanu do Prachatic?
  2. Prachatice jsou dobře dostupné autem i veřejnou dopravou. Z Prahy je možné jet autem po dálnici D3 nebo vlakem z hlavního nádraží.

  3. Kde se ubytovat v Prachaticích?
  4. V Prachaticích najdete širokou nabídku ubytování od hotelů po penziony a apartmány. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

  5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Prachaticích?
  6. V Prachaticích najdete mnoho restaurací a pivnic nabízejících tradiční českou kuchyni. Doporučujeme navštívit restauraci U Šimánků nebo pivnici Na Hradbách.

  7. Co si vzít s sebou na výlet do okolí Prachatic?
  8. Při výletu do okolí Prachatic nezapomeňte na pohodlnou obuv, dostatek pití a fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné okolní scenérie.

  9. Jaké aktivity lze v Prachaticích podniknout?
  10. V Prachaticích a okolí lze podniknout různé aktivity jako například pěší turistiku, cykloturistiku, rybaření nebo golfování.

Seznam míst