Praha 7 denni itinerar

Praha: 7 denní itinerář

Den 1

V případě, že se nacházíte v okolí tábora, doporučujeme navštívit Prahu, hlavní město České republiky. Začněte procházkou po Starém Městě, kde se nachází Staroměstské náměstí s krásným Staroměstským Orlojem.

Pokračujte k Václavskému náměstí, kde najdete Národní muzeum a mnoho obchodů a restaurací. Večer si můžete dopřát tradiční českou večeři v místní restauraci.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Pražský hrad, největší hradní komplex na světě. Projděte se po krásných zahradách a navštivte katedrálu sv. Víta.

Pokračujte k Malostranskému náměstí a prozkoumejte malebné uličky Malé Strany. Večer si můžete dopřát romantickou večeři s výhledem na Prahu.

Den 3

Třetí den navštivte Karlův most, jeden z nejznámějších mostů v Evropě. Projděte se po mostě a obdivujte sochy svatých.

Pokračujte k Starému královskému paláci a prozkoumejte Královskou zahradu. Večer můžete strávit v některém z mnoha barů a klubů v centru města.

Den 4

Cestu do Prahy si můžete zpříjemnit návštěvou Kinského zahrady. Procházka krásnou zahradou a výhled na Pražský hrad stojí za to.

Pokračujte k Petřínské rozhledně a vydejte se na výstup na vrchol. Odtud budete mít nádherný výhled na celou Prahu.

Den 5

Pátý den doporučujeme navštívit Vyšehrad, historické místo s kostelem sv. Petra a Pavla a krásnými zahradami.

Pokračujte k Národnímu divadlu a prohlédněte si jedno z nejznámějších divadel v České republice. Večer můžete navštívit některý z místních barů nebo restaurací.

Den 6

Šestý den si můžete dopřát výlet lodí po Vltavě. Prohlédněte si Prahu z vodní perspektivy a užijte si odpoledne na palubě.

Pokračujte k obchodním domům na Národní třídě a prozkoumejte moderní stránku Prahy. Večer se můžete vydat na koncert nebo do divadla.

Den 7

Poslední den si dopřejte návštěvu zámeckého parku Stromovka. Procházka krásnou zelení a odpočinek na lavičce je skvělý způsob, jak zakončit pobyt v Praze.

Poté se vydejte na poslední prohlídku Starého města a zakončete svůj pobyt tradiční českou večeří.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Co si vzít s sebou do Prahy?
  2. V Praze jsou časté deštivé dny, takže doporučujeme vzít si s sebou deštník a nepromokavé oblečení. Mějte také vždy u sebe mapu a peníze v korunách.

  3. Jak se dopravovat po Praze?
  4. Pro dopravu po Praze doporučujeme používat veřejnou dopravu, jako jsou tramvaje a metro. Mějte také na paměti, že chůze po městě je velmi příjemná a mnoho zajímavostí je v docházkové vzdálenosti.

  5. Kde se ubytovat v Praze?
  6. V Praze je mnoho možností ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme vybrat ubytování v centru města, abyste měli vše blízko.

  7. Co si koupit jako suvenýr z Prahy?
  8. Jako suvenýr z Prahy si můžete koupit třeba klasické kraslice, skleněné vánoční ozdoby nebo tradiční české sklo. Nezapomeňte také ochutnat tradiční české pivo.

  9. Kde najít dobré tradiční české jídlo?
  10. V Praze najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční česká jídla jako je vepřo-knedlo-zelo, svíčková nebo trdelník. Doporučujeme navštívit některou z restaurací ve Starém Městě.

Seznam míst