Prochazka po malebnych ulickach a navsteva rybarskeho pristavu

– Procházka po malebných uličkách a návštěva rybářského přístavu

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

Vítejte v Cornwallu! Dnešní den strávíte procházkou po malebných uličkách a návštěvou rybářského přístavu.

Procházka po malebných uličkách

Začněte svůj den procházkou po úzkých uličkách starého města, kde můžete obdivovat tradiční kornwalští domy s květinami ve všech barvách a tvarech. Nezapomeňte zastavit v místních obchodech s místními suvenýry a tradičními kornwalštími dobrotami.

Návštěva rybářského přístavu

Po procházce se vydejte na návštěvu rybářského přístavu, kde se můžete kochat malebnými loděmi, ochutnat čerstvé mořské plody v místní restauraci a dokonce si pronajmout loďku a projet se okolními zátokami.

Den 2

Druhý den v Cornwallu vám přinese další zajímavá místa k návštěvě.

Tintagel Castle

Navštivte Tintagel Castle, legendární hrad spojený s výběrem krále Arthura. Procházka po hradních zříceninách vám přinese jedinečný pohled na moře a okolní krajinu.

Lands End

Poté se vydejte na výlet na nejzápadnější bod Anglie, Lands End. Zde si můžete užít krásné výhledy na Atlantský oceán a projít se po nábřeží plné divoké krajiny.

Den 3

Poslední den v Cornwallu si užijete na pláži a v městském centru.

Porthcurno Beach

Vydejte se na Porthcurno Beach, jednu z nejkrásnějších pláží v Cornwallu. Zde si můžete užít slunce, koupání v moři a procházku po bílém písku.

St Ives

Nakonec navštivte město St Ives, známé svou uměleckou scénou a malebnými uličkami. Projděte se po přístavu, navštivte místní galerie a ochutnejte tradiční kornwalští čaj s koláčem v místní kavárně.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Cornwallu? – Cornwall má dobré dopravní spojení s vlaky a autobusy z hlavních britských měst.

2. Kde se ubytovat v Cornwallu? – V Cornwallu najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po malebné penziony.

3. Jak se nejlépe dostat mezi jednotlivými místy v Cornwallu? – Doporučuje se využít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto.

4. Která místa by měl turista určitě navštívit v Cornwallu? – Mezi must-see patří Tintagel Castle, Lands End, Porthcurno Beach a St Ives.

5. Jaké je počasí v Cornwallu v dané roční době? – Cornwall má mírné oceánské klima se spíše vlhkými zimami a teplými lety.

Seznam míst

Procházka po malebných uličkách

Návštěva rybářského přístavu

Tintagel Castle

Lands End

Porthcurno Beach

St Ives