Pula Skvela destinace pro dovolenou

Pula – Skvělá destinace pro dovolenou!

Obsah

Amfiteátr

Amfiteátr v Pule, nazývaný také Aréna, je jedním z nejvýznamnějších historických památek v chorvatském regionu Istrie. Tento antický amfiteátr je velkolepou stavbou, která sloužila k pořádání zápasů gladiátorů a dalších veřejných událostí. Dnes je možné prohlédnout si jeho zachovalé konstrukce a navštívit muzeum v areálu.

Chrám Augustův

Chrám Augustův je další důležitou historickou památkou v Pule. Jedná se o římský chrám postavený ve 1. století, který je zasvěcený bohyni Dianě. Turisté zde mohou obdivovat původní sloupy a architekturu tohoto antického chrámu.

Fort Verudela

Fort Verudela je pevnost z 19. století, která byla postavena pro obranu před možnými nájezdy. Tato historická pevnost nabízí působivé výhledy na moře a okolní krajinu. Dnes slouží také jako muzeum vojenské historie.

Pláže v Pule

Pula je známá svými krásnými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější pláže v Pule jsou Verudela Beach, Stoja Beach a Kamenjak Beach. Tyto pláže nabízejí perfektní podmínky pro koupání a slunění.

Národní park Brijuni

Národní park Brijuni se nachází nedaleko Puly a skládá se z malých ostrovů, které jsou obklopené průzračným mořem. Tento národní park je ideální pro milovníky přírody a nabízí bohatou faunu a flóru.

Historické muzeum Istrie

Historické muzeum Istrie je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii a kultuře tohoto regionu. Muzeum nabízí bohatou expozici archeologických nálezů a historických artefaktů.

Katedrála svatého Vavřince

Katedrála svatého Vavřince je významným náboženským centrem v Pule. Tato krásná katedrála je známá svou gotickou architekturou a uměleckými poklady, které jsou zde uloženy.

Tržnice a městský trh

Tržnice a městský trh v Pule jsou skvělým místem, kde mohou návštěvníci ochutnat místní speciality a zakoupit tradiční suvenýry. Trh je otevřený každý den a nabízí bohatý výběr čerstvého ovoce, zeleniny a ryb.

Zámek Peroj

Zámek Peroj je elegantní historická budova, která se nachází nedaleko Puly. Tento zámek je obklopený krásnými zahradami, ve kterých si návštěvníci mohou odpočinout a relaxovat.

Kavárny a restaurace

Pula nabízí bohatou gastronomickou scénu s množstvím útulných kaváren a restaurací. Turisté zde mohou ochutnat tradiční chorvatská jídla a pokrmy připravované z čerstvých místních surovin.

Nejčastější dotazy turistů

Kolik stojí vstupenka do amfiteátru v Pule?
Vstupenka do amfiteátru v Pule stojí pro dospělého 50 HRK (chorvatská kuna). Děti do 7 let mají vstup zdarma.

Jak se dostanu na národní park Brijuni z Puly?
Nejlepší způsob, jak se dostat na národní park Brijuni, je trajektem, který jezdí pravidelně z přístavu v Pule. Cesta trvá přibližně 15 minut.

Kde se nachází nejlepší pláže v Pule?
Nejlepší pláže v Pule se nacházejí v blízkosti přírodní rezervace Kamenjak. Doporučujeme navštívit Verudela Beach a Stoja Beach.

Kolik stojí vstupenka do historického muzea Istrie?
Vstupenka do historického muzea Istrie stojí pro dospělého 30 HRK. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Kde se dá nejlépe nakoupit suvenýry v Pule?
Nejlepší místo pro nákup suvenýrů v Pule je tržnice a městský trh, kde můžete zakoupit tradiční chorvatské výrobky a suvenýry.

Externí odkazy na itineráře

Seznam míst