Punta Cana 14 denni itinerar

Punta Cana – 14 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Punta Cana! První den si dopřejte odpočinek a relaxujte na pláži. Punta Cana je známá svými krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem.

Den 2

Navštivte pláž Bavaro, jednu z nejznámějších pláží v Punta Cana. Užijte si sluneční paprsky a koupání v karibském moři.

Den 3

Prozkoumejte Hoyo Azul, nádhernou modrou lagunu obklopenou tropickou vegetací. Můžete si zde užít koupání a ochutnat místní speciality.

Den 4

Dopřejte si výlet do Ojos Indigenas, kde najdete více než 12 krásných lagun a přírodních bazénů. Ideální místo na odpočinek a relaxaci.

Den 5

Navštivte Manati Park, kde se můžete setkat s exotickými zvířaty, jako jsou delfíni, papoušci a leguáni. Zažijte nezapomenutelné zážitky z interakce se zvířaty.

Den 6

Podívejte se na pláž Macao, která je známá svými vlnami ideálními pro surfování. Vyzkoušejte nějakou vodní sportovní aktivitu nebo si procházejte pobřeží.

Den 7

Den věnujte návštěvě Altos de Chavon, repliky středověkého vesnického kostela. Procházejte se úzkými uličkami a obdivujte malebnou architekturu.

Den 8

Vydajte se na výlet do přírodní rezervace Bavaro. Objevte tropickou flóru a faunu, a třeba uvidíte nějaké z tropických ptáků, jako jsou tukan či papoušci.

Den 9

Prozkoumejte chráněnou oblast Parque Nacional del Este, kde můžete vidět korálové útesy a pestrou podmořskou faunu. Udělejte si potápěčský kurz nebo šnorchlování.

Den 10

Navštivte vodopád El Limon a vydejte se na jízdu na koni do okolí. Toto místo je skvělým způsobem, jak poznat přírodní krásy Dominikánské republiky.

Den 11

Vychutnejte si golfový den na jednom z místních golfových hřišť. Punta Cana je známá svými luxusními resorty s golfovými hřišti na světové úrovni.

Den 12

Prozkoumejte místní trhy a ochutnejte tradiční dominikánskou kuchyni. Nezapomeňte si koupit suvenýry a místní produkty jako kávu a rum.

Den 13

Navštivte nedaleké ostrovy Saona a Catalina. Plavte se v karibském moři a naslouchejte zpěvu místních obyvatel. Zažijte nádherný den v ráji.

Den 14

Poslední den si ještě jednou užijte krásné pláže Punta Cany a relaxujte na slunci. Využijte tento den ke sbalení a posledním nákupům suvenýrů.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké jsou nejlepší pláže v Punta Cana?

Nejznámější pláže v Punta Cana jsou Bavaro, Macao a Uvero Alto. Všechny nabízejí bílý písek a tyrkysovou vodu.

2. Které aktivity jsou v Punta Cana nejpopulárnější?

Mezi nejoblíbenější aktivity v Punta Cana patří potápění, šnorchlování, surfování a jízda na koni.

3. Jaké je ideální období pro návštěvu Punta Cana?

Nejlepší období pro návštěvu Punta Cana je od prosince do dubna, kdy je suché období a příjemné teploty.

4. Jak se dostat z letiště do centra Punta Cana?

Z letiště Punta Cana můžete využít taxislužby, pronajmout si auto nebo využít autobusovou dopravu do centra města.

5. Co si vzít s sebou na výlety v Punta Cana?

Na výlety si nezapomeňte přibalit sluneční brýle, opalovací krém, klobouk a pitnou vodu. Doporučuje se také mít přehoz proti dešti.

Seznam míst