Rakousko 7 denni itinerar navstevy Lednicko Valtickeho arealu

Rakousko – 7 denní itinerář návštěvy Lednicko-Valtického areálu

Program

Den 1

První den vaší návštěvy Lednicko-Valtického areálu můžete strávit prohlídkou zámku Lednice, který patří k nejkrásnějším zámkům v České republice. Poté si můžete udělat procházku okolo Lednického jezera a navštívit také zámecký park.

Den 2

V druhý den se vydejte do Valtic, kde můžete navštívit zámek Valtice a okolní vinice. Doporučujeme také návštěvu Valtického podzemí, kde se dozvíte zajímavé informace o historii a výrobě vína v této oblasti.

Den 3

Třetí den můžete navštívit zříceninu hradu Janův hrad, která se nachází nedaleko Lednice. Po prohlídce hradu si můžete udělat výlet do okolní krajiny a navštívit město Mikulov.

Den 4

Čtvrtý den se můžete vydat na cyklistickou výpravu po Lednicko-Valtickém areálu. Prohlédněte si rozsáhlé vinice, malebné vesnice a krásnou přírodu této oblasti.

Den 5

Pátý den doporučujeme návštěvu zámku Rajhrad, který se nachází nedaleko Lednice. Zde si můžete prohlédnout památné interiéry a krásné zahrady zámku.

Den 6

Šestý den si můžete dopřát odpočinek v termálních lázních ve Valticích. Relaxujte v horkých pramenech a užijte si zaslouženou relaxaci po náročných dnech plných objevování.

Den 7

Poslední den svého pobytu můžete strávit návštěvou zámku Milotice, který se pyšní krásnými sály a zajímavými expozicemi. Poté se můžete vydat na poslední procházku do okolí a užít si poslední pohled na krásy Lednicko-Valtického areálu.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Lednicko-Valtického areálu?

Do Lednicko-Valtického areálu se nejlépe dostanete automobilem. Z Prahy je to cca 250 km jízdy po dálnici D2 směrem na Brno.

2. Kde se ubytovat v Lednicko-Valtickém areálu?

V okolí Lednicko-Valtického areálu najdete mnoho možností ubytování v penzionech, hotelech a ubytovnách. Doporučujeme si ubytování rezervovat předem.

3. Jak dlouho trvá prohlídka zámku Lednice?

Prohlídka zámku Lednice trvá zhruba 1,5-2 hodiny včetně prohlídky zámeckých interiérů a zámeckého parku.

4. Kde se dobře najíst v Lednicko-Valtickém areálu?

V okolí Lednicko-Valtického areálu najdete mnoho restaurací a vináren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni a lahodná vína z této oblasti.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Lednicko-Valtickém areálu?

Mezi nejlepší aktivity v Lednicko-Valtickém areálu patří prohlídky zámků, cyklistické výlety po vinicích, výlety do okolní krajiny a relaxace v lázních.

Seznam míst