Sofie Bulharsko 7 denni itinerar

Sofie, Bulharsko – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Sofii, hlavním městě Bulharska! Po příjezdu si nechte doporučit tradiční bulharskou restauraci a ochutnejte místní speciality. Poté navštivte historické centrum města s ikonickou katedrálou Sv. Alexandra Něvského.

Den 2

Dnešní den začněte procházkou po Národním historickém muzeu, kde se dozvíte více o bohaté historii Bulharska. Následně navštivte Muzeum socialistického umění, které ukazuje umělecké dědictví éry komunismu.

Den 3

Pro dnešek si naplánujte výlet k hřebeni Vitosha, který nabízí krásné výhledy na město Sofie. Pokud jste dobrodružníci, můžete si zde vyzkoušet horolezectví nebo turistiku.

Den 4

Navštivte památník Sv. Klimenta Ohridského a v blízkosti se nacházející starověké římské lázně. Pro odpoledne si dopřejte návštěvu Národního paláce kultury, kde se často konají kulturní akce a koncerty.

Den 5

Dnešní den se věnujte procházkám po rušných trzích města, kde si můžete koupit tradiční bulharské suvenýry. Doporučujeme navštívit také Chrám svaté Sofie, starobylou pravoslavnou katedrálu.

Den 6

Přesuňte se do moderní části města a navštivte Národní divadlo Ivana Vazova. Poté si udělejte procházku po parku Borisova gradina a relaxujte u jezera Ariana.

Den 7

Poslední den svého pobytu v Sofii si dopřejte odpočinek v některém z místních kaváren nebo restaurací a užijte si atmosféru města. Nezapomeňte si také udělat poslední prohlídku historických památek, které jste zatím nestihli navštívit.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Jak se dostat do centra Sofie z letiště?

  Nejjednodušší způsob je využít taxislužbu nebo veřejnou dopravu. Z letiště je možné se dostat do centra autobusem, který jezdí pravidelně.

 2. Je v Sofii bezpečno?

  Sofie je obecně považována za bezpečné město pro turisty. Doporučuje se dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření a vyhýbat se opuštěným a málo osvětleným místům v noci.

 3. Jaký je místní jazyk v Sofii?

  Oficiálním jazykem v Bulharsku je bulharština, ale v turistických oblastech se často hovoří i anglicky.

 4. Kdy je nejlepší čas navštívit Sofii?

  Nejlepší období pro návštěvu Sofie je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a město není přelidněné turisty.

 5. Co si vzít s sebou na výlet do Sofie?

  Doporučuje se mít s sebou pohodlnou obuv pro dlouhé procházky, ochranu proti slunci a dostatečné množství vody.

Seznam míst

 1. Katedrála Sv. Alexandra Něvského (42.6977,23.3219)
 2. Národní historické muzeum (42.6971,23.3221)
 3. Hřeben Vitosha (42.6491,23.3564)
 4. Památník Sv. Klimenta Ohridského (42.6579,23.2896)
 5. Chrám svaté Sofie (42.7133,23.3187)