14 denni itinerar

14 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 4

Den 5

Den 6

Den 7

Den 8

Den 9

Den 10

Den 11

Den 12

Den 13

Den 14

Den 1

První den vaší cesty navštivte Plzeňský Prazdroj, kde si můžete prohlédnout pivovar a ochutnat tradiční české pivo. Poté se projděte historickým centrem města a navštivte Plzeňský hrad, kde si můžete prohlédnout krásnou architekturu a panoramatický výhled na město.

Den 2

Druhý den si udělejte výlet do nedalekého města Klatovy, kde si můžete prohlédnout historické památky, jako je Klatovský Kaštel nebo Černá věž. Po návratu do Plzně si dopřejte večeři v tradiční české restauraci.

Den 3

Třetí den navštivte Západočeské muzeum v Plzni, kde se dozvíte o historii regionu a můžete si prohlédnout různé výstavy a expozice. Odpoledne si udělejte procházku po Měšťanské besedě a nákupy v centru města.

Den 4

Čtvrtý den doporučujeme výlet do města Mariánské Lázně, které je známé svými léčebnými prameny a lázeňskou atmosférou. Po návratu si dopřejte relaxaci v jednom z místních wellness center.

Den 5

Pátý den navštivte Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, kde si můžete prohlédnout různé druhy zvířat a rostlin z celého světa. Večer si zajděte na koncert nebo divadelní představení do místního divadla.

Den 6

Šestý den se vydejte do vesnice Šťáhlavy, kde se nachází národní kulturní památka Pilsner Urquell Brewery. Prohlédněte si výrobu tradičního piva a ochutnejte čerstvě uvařenou lahůdku. Večer si dopřejte večeři v místní restauraci.

Den 7

Sedmý den doporučujeme výlet do města Tachov, kde si můžete prohlédnout historické památky, jako je Tachovský zámek nebo Kostel Narození Panny Marie. Po návratu si dopřejte relaxaci v hotelovém wellness centru.

Den 8

Osmý den navštivte Radyni, kde se nachází hrad Radyně s krásným výhledem na okolní krajinu. Procházejte se po okolních lesích a loukách a užívejte si klidného odpočinku v přírodě.

Den 9

Devátý den si udělejte výlet do města Stříbro, kde si můžete prohlédnout kostel sv. Jakuba Většího nebo hradební zeď. Po návratu si dopřejte večeři v tradiční české restauraci.

Den 10

Desátý den navštivte Plzeňskou synagogu, jednu z největších synagog v Evropě. Prohlédněte si unikátní architekturu a historické artefakty spojené s židovskou komunitou v Plzni. Odpoledne si dopřejte procházku po centru města a nákupy v místních obchodech.

Den 11

Jedenáctý den se vydejte na výlet do města Karlovy Vary, které je známé svými léčebnými prameny a lázeňskou atmosférou. Prohlédněte si místní lázeňské domy a parky a ochutnejte tradiční karlovarské oplatky.

Den 12

Dvanáctý den doporučujeme návštěvu muzea Škoda v Plzni, kde se dozvíte o historii automobilky Škoda a můžete si prohlédnout různé modely vozů a motorek. Odpoledne si udělejte procházku po centru města a navštivte místní kavárnu nebo cukrárnu.

Den 13

Trináctý den si udělejte výlet do města Domažlice, kde se koná každoroční Domažlický žehušický pochod. Prohlédněte si tradiční folklor a lidové řemesla a ochutnejte místní speciality. Večer si dopřejte večeři v místní restauraci.

Den 14

Čtrnáctý den relaxujte v jednom z místních wellness center a dopřejte si masáž nebo saunu. Večer si zajděte na romantickou procházku po okolí a užijte si poslední večer vaší cesty v Plzni.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Plzeňský Prazdroj?
  Plzeňský Prazdroj se nachází na adrese U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň.
 2. Jak se dostanu do Plzně z letiště?
  Z letiště se do Plzně můžete dostat autobusem nebo vlakem. Cesta trvá asi 1-2 hodiny.
 3. Kde si mohu koupit suvenýry v Plzni?
  V Plzni si můžete koupit suvenýry v turistických obchodech v centru města nebo na trzích a festivalech.
 4. Jaké je typické jídlo v Plzni?
  V Plzni můžete ochutnat tradiční česká jídla, jako je vepřová pečeně s knedlíky nebo svíčková omáčka s houskovým knedlíkem.
 5. Kde si mohu půjčit kolo v Plzni?
  V Plzni si můžete půjčit kolo v půjčovně jízdních kol nebo ve sportovním obchodě.

Seznam míst