Dubaj 7 denni itinerar

Dubaj – 7 denní itinerář

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1

Vítejte v Dubaji! První den se věnujte poznávání města. Navštivte nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa, projděte se po slavné třídě Sheikh Zayed Road a podívejte se na večerní fontány před nákupním centrem Dubai Mall.

Den 2

Druhý den si dopřejte návštěvu staré části města Deira, kde se nachází tradiční tržnice a zlatý suq. Nezapomeňte navštívit také exotické zahradní město Miracle Garden s neuvěřitelnými květinovými instalacemi.

Den 3

Třetí den se vydejte do uměle vytvořených ostrovů Palm Jumeirah a náměstí Atlantis The Palm, kde můžete navštívit akvárium a vodní park Aquaventure. Večer si dopřejte romantickou plavbu po vodních kanálech dubajské maríny.

Den 4

Čtvrtý den se vydejte na výlet do pouště a zažijte adrenalinovou jízdu na písečných dunách. Navštivte také tradiční beduínský tábor a ochutnejte místní kuchyni při večeři pod širým nebem.

Den 5

Pátý den si dopřejte nákupní zážitek v jednom z největších nákupních center na světě, Mall of the Emirates, kde můžete navštívit také indoor lyžařský areál Ski Dubai. Večer si zajděte na večeři do luxusní restaurace s výhledem na město.

Den 6

Šestý den navštivte Muzeum Dubai Museum ve staré pevnosti Al Fahidi, kde se dozvíte více o historii města. Poté pokračujte do čtvrti Jumeirah Beach Residence, kde si můžete užít odpoledne na pláži nebo projížďku na vodním skútru.

Den 7

Poslední den vašeho pobytu v Dubaji si užijte relaxaci na exkluzivní soukromé pláži nebo si dopřejte luxusní lázeňské procedury v některém z hotelových resortů. Večer si můžete dopřát romantickou večeři při západu slunce na pláži.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dubaje? Nejlepší období je od listopadu do března, kdy je mírnější teplota.

2. Jak se dopravovat po Dubaji? Nejlepší způsob dopravy je taxík nebo metrem, které je moderní a efektivní.

3. Jaké jsou zvyklosti a pravidla v Dubaji? Respektujte místní kulturu a zvyklosti, například oblékejte se slušně a vyvarujte se veřejného pití alkoholu.

4. Jaká je místní měna v Dubaji? Místní měna je dirham (AED).

5. Jak bezpečné je cestování v Dubaji? Dubaj je považován za velmi bezpečné místo pro turisty, avšak je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Seznam míst

Burj Khalifa

Dubai Mall

Deira

Miracle Garden

Palm Jumeirah

Aquaventure

Dubai Marina

Ski Dubai

Dubai Museum

JBR Beach