Abu Dhabi 14 denni itinerar

Abu Dhabi – 14 denní itinerář

Program

Den 1

V první den si prohlédněte Sheikh Zayed Grand Mosque, jednu z největších mešit na světě. Pak se přesuňte do Louvre Abu Dhabi, které je uměleckým muzeem s bohatou sbírkou děl z celého světa.

Den 2

Navštivte Qasr Al-Hosn, nejstarší budovu v Abú Zabí, která kdysi sloužila jako královská rezidence. Poté se projděte po Corniche, promenádě podél pobřeží s mnoha restauracemi a obchody.

Den 3

Zajděte do Ferrari World Abu Dhabi, tematického zábavního parku s nejrychlejší horskou dráhou na světě. Večer si užijte večeři v Etihad Towers, ikonických mrakodrapech s panoramatickým výhledem.

Den 4

Věnujte tento den nákupům v obchodních centrech Abu Dhabi Mall a Marina Mall. Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zajet do Yas Waterworld, největšího aquaparku na Blízkém východě.

Den 5

Prozkoumejte Heritage Village, kde uvidíte tradiční emirátskou architekturu a řemesla. Pak si prohlédněte Zayed National Museum, které mapuje historii a kulturu Spojených arabských emirátů.

Den 6

Nechte se okouzlit výstupem na Burj Khalifa, nejvyšší budovu světa, nacházející se v nedalekém Dubaji. Navštivte také Dubai Mall, jeden z největších nákupních center na světě.

Den 7

Vraťte se zpět do Abu Dhabi a absolvujte exkurzi po Emirates Palace, luxusním hotelu s bohatou výzdobou a slavným zlatým cappuccinem. Večer se podívejte na světelnou show na Marina Eye, nejvyšším kolotoči na světě.

Den 8

Prožijte den v zábavním parku Warner Bros. World Abu Dhabi, kde se můžete setkat se svými oblíbenými superhrdiny. Večer se přesuňte na Al Maryah Island a navštivte zdejší obchodní a gastronomické centrum.

Den 9

Objevujte kouzlo Liwa Oasis, oázy ležící uprostřed pouště s úchvatnou scenérií a možností pro outdoorové aktivity. Poznejte kulturu beduínů a ochutnejte tradiční jídla.

Den 10

Vraťte se do centra Abu Dhabi a navštivte Al Ain Oasis, historické palmové háje s tradičními africkými stavbami. Procházka po oázách vás uvede do klidné atmosféry.

Den 11

Prozkoumejte mangrovníkové lesy v okolí Abu Dhabi, kde se můžete plavit na kajaku nebo se vydat na safari v těchto unikátních mokřadech. Pokochejte se krásou přírody a biodiverzitou.

Den 12

Návštěva Al Jahili Fort, starobylé pevnosti chránící město Al Ain. Poté se přesuňte do Al Ain Zoo, kde uvidíte širokou škálu divokých zvířat a můžete se podívat na ochranu ohrožených druhů.

Den 13

Využijte den na pláži na Saadiyat Island, jednom z nejkrásnějších a nejčistších míst v Abú Zabí. Relaxujte na bílém písku a koupejte se v azurovém moři.

Den 14

Závěrečný den strávějte návštěvou Al Wathba Wetland Reserve, přírodní rezervace s množstvím ptáků a rostlin. Užijte si klidnou atmosféru a krásu divoké přírody.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Abu Dhabi?
  Nejlepší čas k návštěvě je od listopadu do března, kdy je příjemné teploty.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do pouště?
  Doporučuje se mít vhodné oblečení, sluneční brýle, klobouk a dostatek vody.
 3. Je v Abu Dhabi bezpečno cestovat?
  Ano, Abu Dhabi je považováno za bezpečné místo pro turisty.
 4. Můžu platit kartou nebo je třeba mít hotovost?
  Většina míst přijímá platební karty, ale je vždy dobré mít i nějaké hotovostní prostředky.
 5. Je nutné se předem oblečení podle místních zvyklostí?
  V místech jako mešita je vhodné mít zahalená ramena a kolena, jinak jsou většinou povoleny běžné turistické outfity.

Seznam míst