Peking 3 denni itinerar

Peking – 3 denní itinerář

Program

Den 1

V průběhu prvního dne v Pekingu se určitě vydejte navštívit Zakázané město, které je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Číně. Prohlédněte si nádvoří, pavilony a císařské paláce, které vám přiblíží historii této impozantní stavby.

Po prohlídce Zakázaného města se vydejte do chrámu Nebeského klidu, kde se můžete projít po nádherné zahradě a obdivovat chrámové budovy. Nezapomeňte si udělat čas na oběd v tradiční čínské restauraci a ochutnat místní speciality.

Den 2

Druhý den si naplánujte návštěvu Velké zdi, která je jedním z největších technických zázraků světa. Procházka po Velké zdi vám nabídne úchvatný výhled na okolní krajinu a zajisté si zde uděláte několik skvělých fotografií.

Po návštěvě Velké zdi se můžete vydat do chrámu Letního paláce, kde si můžete odpočinout v krásné zahradě a relaxovat u jezera. Pro milovníky historie je zde i muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii tohoto místa.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Pekingu si dopřejte návštěvu chrámu chrámu chrámu, který je jednou z nejvýznamnějších buddhistických svatyní v Číně. Obdivujte rozsáhlý komplex budov, pagod a soch a prozkoumejte klidný klášterní život.

Po prohlídce chrámu se vydejte do tradiční čínské čajovny, kde si můžete vychutnat lahodnou čínskou čajovou ceremonii a ochutnat různé druhy čaje z celého Číny.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak dlouho trvá prohlídka Zakázaného města? – Prohlídka Zakázaného města obvykle trvá asi 2-3 hodiny.
  2. Je nutné si zakoupit vstupenky předem na Velkou zeď? – Doporučujeme si vstupenky na Velkou zeď zakoupit předem online, abyste se vyhnuli frontám na místě.
  3. Jak se dopravovat po Pekingu? – V Pekingu je k dispozici široká síť veřejné dopravy, včetně metra a autobusů, která vám umožní snadno se dostat kamkoliv.
  4. Co si vzít s sebou na procházku po Velké zdi? – Doporučujeme si vzít s sebou dostatek vody, opalovací krém, klobouk a pohodlnou obuv.
  5. Kolik stojí vstupenka do chrámu chrámu chrámu? – Vstupenky do chrámu chrámu chrámu se pohybují v cenovém rozpětí od 50 do 100 čínských jüanů.

Seznam míst