Alicante 3 denni itinerar

Alicante – 3 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

V první den si doporučujeme navštívit historické centrum města Alicante. Začněte procházkou po Explanade de España, která vás dovede až k Castillo de Santa Bárbara, starobylému hradu na kopci s úchvatným výhledem na město a moře. Dále pokračujte ke katedrále San Nicolás, která je důležitým historickým památníkem města.

Den 2

V druhý den doporučujeme navštívit pláž Playa del Postiguet, která se nachází přímo v centru města a je ideální pro odpočinek a koupání. Poté si můžete zajít na procházku do přístavu Marina Deportiva, kde najdete mnoho restaurací a obchodů. Večer si můžete užít západ slunce na promenádě Explanada d’Espanya s typickými mozaikovými dlaždicemi.

Den 3

Poslední den můžete strávit v národním parku Serra Gelada, který se nachází nedaleko Alicante. Park nabízí krásnou přírodu, úchvatné výhledy a možnost procházek a turistiky. Po návratu si můžete dopřát specialitu z místní kuchyně v jedné z restaurací ve městě.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Alicante?

Alicante má medzinárodné letisko, odkud jsou zajištěny přímé lety z mnoha evropských destinací. Můžete také cestovat do města vlakem nebo autobusem z dalších španělských měst.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Alicante?

Nejlepší doba k návštěvě Alicante je od května do září, kdy je teplota příjemná a slunečné dny jsou časté.

3. Jaké jsou tradiční speciality alicante?

Mezi tradiční speciality alicante patří například paella, arroz a banda nebo tradiční sladkosti jako turrón.

4. Jaká je místní měna v Alicante?

Měnou v Alicante je euro. Většina obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

5. Kde si mohu koupit suvenýry?

Nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Alicante jsou trhy Mercado Central a Mercado de Artesanía, kde najdete ručně vyráběné produkty a tradiční místní zboží.

Seznam míst