Kasperske Hory 7 denni itinerar

Kašperské Hory – 7 denní itinerář

Program

Den 1

První den si můžete prohlédnout historické centrum Kašperských Hor a navštívit místní muzeum. Doporučujeme také výstup na vyhlídku Koráb, odkud se naskýtá pohled na celé město.

Den 2

V druhý den se vydejte k hrázi vodní nádrže Černé jezero, kde si můžete užít krásnou procházku kolem jezera nebo si půjčit šlapadlo. Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na lanový park.

Den 3

Navštivte zříceninu hradu Kašperk, která se nachází nedaleko města. Procházka po památkové rezervaci Kašperské hory stojí za to, můžete se zde seznámit s historií tohoto malebného regionu.

Den 4

Dopoledne se můžete vypravit do Národního parku Šumava, kde si můžete užít nádhernou přírodu a zahlédnout místní faunu a flóru. Odpoledne se vraťte do Kašperských Hor a navštivte gotický hrad Velhartice.

Den 5

Věnujte tento den procházkám a turistice v okolí města. Doporučujeme navštívit vodopády v blízkém okolí nebo se vydat na cyklistickou túru po okolních lesích.

Den 6

Prozkoumejte okolní vesnice a městečka, jako je Sušice nebo Srní. Zároveň si můžete dopřát ochutnávku tradičních českých pokrmů v některé z místních restaurací.

Den 7

Poslední den doporučujeme návštěvu pivovaru ve Velharticích, kde si můžete vyzkoušet místní piva. Pro zdolání posledního vrcholu v tomto regionu se vydejte na Javorník, odkud se naskytá krásný výhled na okolní krajinu.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je možné v Kašperských Horách ubytovat se se psem?
  Ano, v některých ubytovacích zařízeních je povoleno ubytování s domácími mazlíčky. Doporučujeme však informovat se předem o podmínkách.
 2. Existují v okolí možnosti pro outdoorové aktivity?
  Ano, okolí Kašperských Hor nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako jsou turistika, cykloturistika, vodní sporty či adrenalinové zážitky.
 3. Je v městě dostupné parkování?
  Ano, v Kašperských Horách jsou k dispozici parkovací místa jak v centru města, tak i v okolí turisticky atraktivních míst.
 4. Je v místě možné využít veřejnou dopravu?
  Ano, město je dobře dostupné i veřejnou dopravou, avšak doporučujeme si předem zjistit jízdní řády a dostupné spoje.
 5. Kde je možné si zakoupit suvenýry z Kašperských Hor?
  Suvenýry a místní produkty lze zakoupit v místních obchodech s tradičními výrobky nebo na trzích a festivalech konaných v regionu.

Seznam míst