Bahrajn Tajemna krasa na Blizkem vychode

Bahrajn – Tajemná krása na Blízkém východě.

Obsah

Manama

Manama je hlavním městem Bahrajnu a zároveň jeho ekonomickým a kulturním centrem. Navštivte starý suq, kde se mísí vůně koření, barevné látky a tradiční řemesla. Nezapomeňte také navštívit moderní mrakodrapy a luxusní nákupní centra.

Al-Fatihova mešita

Al-Fatihova mešita je jedna z největších mešit na světě a jistě stojí za návštěvu. Mešita je otevřena i pro nevěřící a turisté se mohou seznámit s islámskou kulturou a architekturou.

Qal’at al-Bahrain

Tato starověká pevnost je zapsána na seznamu UNESCO a je skvělým místem pro poznání historie Bahrajnu. Procházka mezi ruiny a výhled na Perský záliv stojí za to.

Tree of Life

Tajemný strom stojící osamoceně uprostřed pouště je jedním z nejzajímavějších míst v Bahrajnu. Podle legendy se strom zázračně udržuje díky blízkosti pramene vody.

Bab Al Bahrain

Toto historické brána je ikonickým symbolem Bahrajnu. Procházejte se po okolí, kde najdete tradiční obchody, kavárny a restaurace s místní kuchyní.

Riffa Fort

Riffa Fort je starobylá pevnost postavená na kopci s výhledem na okolní krajinu a pobřeží. Zde si můžete představit, jak vypadala obrana města v minulých staletích.

Lost Paradise of Dilmun Water Park

Tento vodní park nabízí zábavu pro celou rodinu. Slidy, bazény a relaxační zóny jsou skvělým místem k odpočinku po dni prozkoumávání Bahrajnu.

Bahrain National Museum

Národní muzeum Bahrajnu je ideálním místem k poznání historie a kultury země. Expozice zahrnují artefakty z doby bronzové, starověkého islámu a tradiční řemesla.

King Fahd Causeway

Tato důležitá dopravní stavba spojuje Bahrajn s Saúdskou Arábií a je otevřená i pro turisty. Cesta po mostě nabízí úžasný výhled na Perský záliv.

Arad Fort

Arad Fort je další historickou pevností v Bahrajnu, která se nachází na pobřeží. Procházejte se po hradbách a obdivujte výhled na moře a rybářské lodě.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Bahrajn?

Nejlepší čas k návštěvě Bahrajnu je od listopadu do března, kdy je zde příjemné počasí a teploty kolem 20-25 °C.

Je nutné mít vízum pro vstup do Bahrajnu?

Pro většinu turistů je možné získat vízum při vstupu do Bahrajnu na letišti nebo hraničním přechodu. Je doporučeno mít platný pas a rezervaci ubytování.

Co si vzít s sebou na návštěvu Bahrajnu?

Nezapomeňte si vzít lehké a vzdušné oblečení, klobouk nebo šátek na hlavu, sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem ochrany.

Jsou v Bahrajnu nějaká pravidla oblečení pro turisty?

V Bahrajnu platí určitá pravidla pro oblékání, zejména v náboženských místech a veřejných budovách. Doporučuje se nosit dlouhé kalhoty a košili s dlouhým rukávem.

Kolik stojí cestování v Bahrajnu?

Ceny v Bahrajnu se pohybují podobně jako v jiných zemích na Blízkém východě. Hotelové ubytování začíná kolem 30-50 USD za noc a jídlo v restauraci stojí zhruba 10-20 USD za osobu.

Itineráře

Seznam míst