Navsteva nejstarsiho kovotepectvi Vlassky dvur

– Návštěva nejstaršího kovotepectví Vlašský dvůr

Program

Den 1

V první den vaší návštěvy Kutné Hory byste neměli vynechat prohlídku nejstaršího kovotepectví ve střední Evropě – Vlašský dvůr. Zde si můžete prohlédnout historické budovy a poznat atmosféru z doby středověku. Dále se můžete vydat na procházku po malebných uličkách města a navštívit Sankturinský klášter, který je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě.

Den 2

V druhý den doporučujeme navštívit chrám sv. Barbory, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi nejkrásnější gotické památky v České republice. Po prohlídce chrámu si můžete udělat výlet do nedalekého Sedlce, kde se nachází Kostnice – kaple vyzdobená lidskými kostmi, jedinečná památka na středověké tradice a zvyky.

Den 3

V poslední den vaší návštěvy Kutné Hory se můžete vydat na prohlídku historického centra města, kde budete moci obdivovat nádhernou architekturu a malebné uličky. Nezapomeňte navštívit také Vlašský dvůr, kde se můžete seznámit s historií těžby stříbra v regionu a ochutnat tradiční hutní pokrmy.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Je nutné si zakoupit vstupenky do památek předem?
  2. Je doporučeno si vstupenky rezervovat předem, zejména v letních měsících, kdy je v Kutné Hoře velký turistický ruch.

  3. Jak se dostanu do Kutné Hory z Prahy?
  4. Nejlepší způsob, jak se dostat do Kutné Hory z Prahy, je vlakem. Jízda trvá zhruba hodinu a vlaky odjíždějí pravidelně z hlavního nádraží v Praze.

  5. Mohu platit kartou v místních obchodech a restauracích?
  6. Ano, v většině obchodů a restaurací v Kutné Hoře je možné platit platební kartou.

  7. Jsou v Kutné Hoře dostupné průvodcovské prohlídky v cizím jazyce?
  8. Ano, mnoho památek v Kutné Hoře nabízí průvodcovské prohlídky v různých světových jazycích, včetně angličtiny a němčiny.

  9. Mohu si pronajmout audio průvodce k prohlídce památek?
  10. Ano, v některých památkách v Kutné Hoře je možné si pronajmout audio průvodce k individuální prohlídce.

Seznam míst