Belehrad Srbsko 7 denni itinerar

Bělehrad, Srbsko – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Bělehradě, hlavním městě Srbska. První den si udělejte procházku po Kalemegdanu, staré pevnosti s úžasným výhledem na řeku Sávu a Dunaj. Navštivte Kalemegdanský park a užijte si atmosféru historického jádra města.

Den 2

Druhý den se vydejte do starého města a prohlédněte si Bělehradskou pevnost, jednu z nejvýznamnějších památek města. Nezapomeňte navštívit Knez Mihailovu ulici, hlavní obchodní bulvár města.

Den 3

Na třetí den doporučuji navštívit Srbskou národní knihovnu, jednu z nejvýznamnějších knihoven v zemi. Pro milovníky umění je pak skvělou volbou návštěva Muzea moderního umění Bělehrad.

Den 4

Čtvrtý den se vydejte do podzemního světa Bělehradu a navštivte katakomby. Pro odpolední program si můžete udělat výlet lodí po Dunaji a Sávě.

Den 5

Pátý den si nechte na návštěvu některé z místních trhů, kde můžete ochutnat tradiční srbské pokrmy a nakoupit suvenýry. Večer si dopřejte procházku po Bělehradské promenádě.

Den 6

Šestý den se můžete vydat na výlet do okolí Bělehradu a navštívit nedaleké kláštery. Doporučuji návštěvu kláštera Studenica, který je zařazen na seznam UNESCO.

Den 7

Poslední den si užijte relaxaci v některém z bělehradských parků nebo si udělejte výlet do okolí a navštivte Golubacský hrad, který se nachází na břehu Dunaje.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do centra Bělehradu z letiště?

Z letiště můžete využít taxislužby nebo veřejnou dopravu. Nejpohodlnější způsob je taxi, které vás doveze přímo do centra města.

2. Jaké jsou nejlepší tradiční srbské pokrmy?

Mezi nejoblíbenější srbské speciality patří pljeskavica, ajvar, čevapi nebo baklava.

3. Jaký je vhodný čas na návštěvu Bělehradu?

Nejlepší období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město nepřelidněné turisty.

4. Jaký je úřední jazyk v Srbsku?

Úředním jazykem je srbština, ale v turistických oblastech se často mluví anglicky.

5. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Bělehradu?

Bělehrad je poměrně bezpečné město, ale stejně jako v každém velkém městě se doporučuje dbát na své cennosti a vyhýbat se opuštěným částem města v noci.

Seznam míst