Navsteva nedalekeho hradu a zamku

– Návštěva nedalekého hradu a zámku

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

V první den svého pobytu v Cornwallu doporučuji navštívit krásný zámek St. Michael’s Mount. Tento historický zámek se nachází na malém ostrově nedaleko pobřeží a je doslova ukrytý pod koruny stromů. Pro turisty je k dispozici pravidelný trajekt, který vás převeze na ostrov, kde si můžete prohlédnout zámek i okolní zahrady. Po návštěvě zámku doporučuji projít se po pobřeží a užít si krásné výhledy na moře.

Den 2

Druhý den byste neměli vynechat návštěvu nedalekého hradu Tintagel Castle. Tento hrad je spojen s legendou o králi Artušovi a je považován za jedno z nejromantičtějších míst v Cornwallu. Z hradu se nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní útesy. Po prohlídce hradu doporučuji navštívit nedaleký Tintagel Old Post Office, který je jednou z nejstarších dochovaných budov v této oblasti. Zde můžete zakoupit suvenýry a ochutnat tradiční anglický cream tea.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Cornwallu byste měli zamířit do města St. Ives. Toto malebné městečko je známé pro své umělecké galerie, úzké uličky a malebné přístavy. Doporučuji navštívit Tate St. Ives, galerii moderního umění, která se nachází přímo u moře. Po prohlídce galerie si můžete dopřát oběd v jedné z místních restaurací a pak se projít po pobřeží a užít si krásné západy slunce.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Cornwallu?

Do Cornwallu se nejlépe dostanete vlakem nebo autem z Londýna. Z Londýna je to cca 4 a půl hodiny jízdy autem.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Cornwallu?

Nejlepší čas na návštěvu Cornwallu je od května do září, kdy je teplota příjemná a příroda začne kvést.

3. Jaké jsou typické pokrmy v Cornwallu?

V Cornwallu si určitě nenechte ujít tradiční Cornish pasty, což jsou pečené plněné těstoviny, nebo kousek domácího slaného koláče.

4. Jaká je místní měna v Cornwallu?

Místní měnou v Cornwallu je britská libra.

5. Jak se dopravovat po Cornwallu?

Pro pohodlné cestování po Cornwallu doporučuji pronajmout si auto, ale je zde také dobrá síť veřejné dopravy včetně autobusů a vlaků.

Seznam míst

St. Michael’s Mount (50.1206,5.4778)

Tintagel Castle (50.632409,-4.758256)

St. Ives (50.215409,-5.480736)