Benatky Perla severni Italie a modni stredisko

Benátky – Perla severní Itálie a módní středisko

Obsah

Piazza San Marco

Piazza San Marco je centrálním náměstím Benátek a symbolem města. Nachází se zde mnoho historických památek jako bazilika sv. Marka, Campanile nebo Dóžecí palác. Náměstí je obklopeno elegantními budovami a je jedním z nejživějších a nejnavštěvovanějších míst ve městě.

Rialtov most

Rialtov most je jedním z nejstarších a nejslavnějších mostů v Benátkách. Překonává Velký kanál a spojuje obě jeho břehy. Z mostu je nádherný výhled na kanál a město. Kromě toho se zde nachází mnoho obchodů a stánků, kde si můžete zakoupit suvenýry nebo ochutnat místní speciality.

Velký kanál

Velký kanál je hlavní vodní cestou v Benátkách. Protéká skrz historické centrum města a je lemován impozantními paláci a stavebními památkami. Nejlepším způsobem, jak ho objevit, je vyjet si na romantickou plavbu gondolou nebo se projít po okolních uličkách a mostech.

Bazilika sv. Marka

Bazilika sv. Marka je nejvýznamnějším kostelem v Benátkách. Je pokryta mozaikami a bohatou výzdobou a uvnitř se nachází hrobka sv. Marka. Navíc má nádherný výhled z kryté terasy na Piazza San Marco a město jako celek.

Dóžecí palác

Dóžecí palác je jednou z hlavních památek Benátek a byl dříve sídlem dóžat a centrem moci. Její krásná architektura a historické výzdoby přitahují mnoho návštěvníků. Prohlédnout si zde můžete slavné Zlaté schodiště nebo Velký sál s obrazy slavných umělců.

Burano

Burano je malebný ostrov v laguně u Benátek, známý pro své pestré domy a ručně vyrobené čipky. Procházka po úzkých uličkách s pestrobarevnými domy a návštěva místních obchodů je skvělým způsobem, jak strávit odpoledne mimo centrum města.

Murano

Murano je dalším známým ostrovem v laguně, který je proslulý svými sklářskými dílnami a výrobou skla. Můžete zde navštívit sklářské muzeum a sledovat mistrovské skláře při práci. Také zde najdete krásné gondolové kanály a historické památky.

Scuola Grande di San Rocco

Scuola Grande di San Rocco je historická budova, která je plná uměleckých skvostů. Je známá zejména díky obrazům italského renesančního mistra Tintoretta. Pro milovníky umění je návštěva tohoto místa nezapomenutelným zážitkem.

Gallerie dell’Accademia

Gallerie dell’Accademia je hlavní umělecká galerie v Benátkách s největší sbírkou benátských malířů. Zde můžete obdivovat obrazy slavných mistrů jako je Tizian, Tintoretto nebo Veronese. Je to skvělé místo pro milovníky umění a historie.

Peggy Guggenheim Collection

Peggy Guggenheim Collection je muzeum moderního umění, které se nachází v bývalém paláci v Benátkách. Tato sbírka obsahuje díla slavných umělců jako je Picasso, Dalí, Kandinský a další. Pro milovníky moderního umění je návštěva tohoto muzea nepřehlédnutelná.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Benátky?
*Nejlepší čas k návštěvě Benátek je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a není tolik turistů.*

Jak se nejlépe dopravit do Benátek z letiště?
*Z letiště Marco Polo je nejlepší cesta jet autobusem do centra nebo využít přímý vlakový spoj na hlavní nádraží Santa Lucia.*

Kolik dní stačí na prohlídku Benátek?
*Ideální délka pobytu v Benátkách je 2-3 dny, abyste mohli prozkoumat hlavní památky a také si užít atmosféru města bez spěchu.*

Je nutné si předem rezervovat vstupenky do památek?
*V hlavní turistické sezoně je doporučené si předem rezervovat vstupenky do památek, abyste se vyhnuli frontám a zbytečným čekáním.*

Itineráře

Seznam míst