Bratislava 5 zajimavosti ktere stoji za navstevu

Bratislava – 5 zajímavostí, které stojí za návštěvu

Obsah

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je symbol města, který se tyčí na kopci nad Dunajem. Jeho původ sahá až do 9. století a od té doby prošel mnoha přestavbami. Dnes slouží jako muzeum, kde si návštěvníci mohou prohlédnout expozice věnované historii Bratislavy a hradu samotnému. Z nádvoří hradu je také nádherný výhled na město a Dunaj.

Otevírací doba: denně 10:00 – 18:00

Vstupné: dospělí 10€, studenti a důchodci 5€, děti do 6 let zdarma

Staré Mesto

Staré Mesto je historické centrum Bratislavy, které láká turisty svými malebnými uličkami, malebnými domy a úzkými uličkami. Najdete zde také mnoho restaurací, kaváren a obchodů. Nezapomeňte navštívit Hlavné námestie, které je hlavním náměstím města, a Michalská brána, která je jednou z posledních dochovaných městských bran.

Devín

Devín je malebná obec ležící na soutoku Dunaje a Moravy. V obci se nachází hrad Devín, který je známý svojí bohatou historií a nádherným výhledem na okolní krajinu. Procházka kolem hradu a podél řek je nezapomenutelný zážitek.

Modrý kostol

Modrý kostol, oficiálně známý jako Kostol svätého Alžbety, je jeden z nejznámějších a nejrozpoznatelnějších kostelů v Bratislavě. Jeho název je odvozen od modrého zbarvení fasády a střechy. Uvnitř kostela naleznete nádherné vitráže a malby.

Dunaj

Dunaj je nejdelší řekou Slovenska a tvoří důležitou součást života v Bratislavě. Procházka kolem řeky, plavba lodí po Dunaji nebo jízda na kole po nábřeží jsou skvělými způsoby, jak si užít krásy této řeky.

UFO věž a Most SNP

UFO věž a Most SNP jsou dvě nejznámější dominanty bratislavského panorámatu. Na vrcholu UFO věže se nachází restaurace, z níž je nezapomenutelný výhled na město. Most SNP je považován za jeden z technických a architektonických skvostů, který spojuje obě strany Dunaje.

Zinkovňa

Zinkovňa je industriální památka, která kdysi sloužila k zpracování zinku. Dnes je zde umístěné moderní multižánrové kulturní centrum. Pro milovníky alternativního umění je toto místo skvělou volbou.

Slavín

Slavín je památník a hřbitov sovětských vojáků, kteří padli při osvobozování Bratislavy v roce 1945. Místo nabízí úchvatný výhled na město a Dunaj a je ideální pro odpočinek a klidnou procházku.

Primaciálny palác

Primaciálny palác, nacházející se na Hlavné námestie, je klasicistní palác, který sloužil jako sídlo primásů. Dnes je palác přístupný veřejnosti a navštívit jej můžete během prohlídky historických interiérů.

Bratislavský zámok

Bratislavský zámok je další symbol města, který se tyčí na kopci nad Dunajem. Zámek prošel mnoha přestavbami a dnes slouží jako muzeum a místo pro konání kulturních akcí. Z nádvoří zámku je krásný pohled na město a řeku.

Nejčastější dotazy turistů

Kde se nachází nejlepší restaurace v Bratislavě?
V Bratislavě jsou mnohé výborné restaurace, které nabízejí tradiční slovenskou kuchyni i mezinárodní speciality. Můžeme doporučit restaurace Albrecht, UFO, Leberfinger nebo Modrá Hviezda.

Kde mohu zakoupit suvenýry v Bratislavě?
Nejlepší místa pro nákup suvenýrů v Bratislavě jsou hlavní náměstí (Hlavné námestie), Staré Mesto a obchody v okolí Bratislavského hradu.

Jak se dostat z letiště do centra Bratislavy?
Ze letiště je možné využít taxík, který vás dovez v průměru za 15-20 eur. Také můžete využít městskou hromadnou dopravu – autobusovou linku 61, která vás přepraví z letiště do centra města.

Kde si mohu půjčit kolo v Bratislavě?
V Bratislavě je možné si půjčit kolo v několika půjčovnách. Mezi nejznámější patří Cyklocentrum, Slovenský cyklomagazín – Bratislava nebo Bajkazyl.

Kdy je nejlepší čas navštívit Bratislavu?
Nejlepší čas k návštěvě Bratislavy je od května do září, kdy je příjemné počasí a město nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů.

Itineráře

Seznam míst