Plzen Mesto pivniho prumyslu a historie

Plzeň – Město pivního průmyslu a historie

Obsah

Pivovar

Plzeňský Prazdroj je největší a nejznámější pivovar v Plzni. Má dlouhou historii a tradici, která sahá až do 19. století. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku pivovaru, poznat výrobní proces piva a ochutnat tradiční plzeňské pivo přímo z tanku. Pivovar nabízí také možnost návštěvy expozice věnované historii pivovarnictví v regionu.

Katedrála sv. Bartoloměje

Katedrála sv. Bartoloměje je dominantou plzeňského historického centra. Tento gotický kostel je známý svou impozantní výškou věží a bohatě zdobeným interiérem. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku chrámu a vystoupat na věž, odkud mají nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Muzeum Plzeňského Prazdroje

V muzeu Plzeňského Prazdroje si návštěvníci mohou prohlédnout expozice věnované historii slavného pivovaru i vývoji pivovarnictví. Součástí muzea je také interaktivní expozice, která přibližuje výrobní proces piva a jeho surovin. Zážitková prohlídka muzea je zajímavá nejen pro pivní nadšence.

Náměstí Republiky

Náměstí Republiky je historické centrum Plzně, kde se nachází mnoho historických budov, restaurací a obchodů. Procházka po náměstí je skvělý způsob, jak poznat atmosféru tohoto malebného města. Náměstí je také ideálním místem pro posezení v jedné z místních kaváren a pozorování místního života.

Synagoga Plzeň

Plzeňská synagoga je jednou z největších synagog v Evropě. Tento impozantní objekt je známý svou architekturou a bohatě zdobeným interiérem. Návštěvníci se mohou zúčastnit prohlídky synagogy a dozvědět se více o židovské historii a tradicích v Plzni.

Křížova hora

Křížova hora je významný poutní areál v blízkosti Plzně. Na území Křížové hory se nachází křížová cesta, chrám Panny Marie Pomocné, kaple Božího hrobu a další sakrální objekty. Procházka Křížovou horou nabízí klidné prostředí a krásný výhled na okolní krajinu.

Techmania Science Center

Techmania je interaktivní vědecké centrum, které nabízí zábavné aktivity pro děti i dospělé. Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o vědě a technice prostřednictvím různých experimentů a interaktivních exponátů. Techmania je skvělým místem pro strávení rodinného výletu plného zábavy a objevování.

Zemská brána

Zemská brána je část původní středověké hradby, která dodnes obklopuje historické centrum Plzně. Procházka kolem Zemské brány je skvělý způsob, jak se seznámit s historií města a obdivovat dochované historické památky.

Pilsenium – Podzemní chodby

Pilsenium je podzemní expozice, která návštěvníkům přibližuje tajemství historických podzemních chodeb a sklepů pod plzeňským historickým centrem. Prohlídka Pilsenia je zajímavým způsobem, jak poznat neobvyklou část města a jeho historie.

Procházka podél řeky Úslavy

Procházka podél řeky Úslavy je skvělý způsob, jak si užít přírodu v blízkosti Plzně. Návštěvníci mohou vyrazit na procházku nebo cyklistický výlet a podél řeky objevovat malebné scenérie a přírodní krásy.

Najčastější dotazy turistů

Kde mohu ochutnat nejlepší plzeňské pivo?

Výborné plzeňské pivo můžete ochutnat přímo v Plzeňském Prazdroji, který nabízí prohlídku pivovaru s ochutnávkou piva.

Jaké jsou otevírací hodiny muzea Plzeňského Prazdroje?

Muzeum Plzeňského Prazdroje je otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Kde se nachází nejlepší vyhlídkové místo v Plzni?

Nejlepší vyhlídkové místo v Plzni je z věže katedrály sv. Bartoloměje, odkud můžete obdivovat panoramatický výhled na město a okolí.

Kde se nachází Techmania Science Center a jaké jsou vstupné poplatky?

Techmania Science Center se nachází v blízkosti historického centra Plzně. Vstupné poplatky se liší podle věku návštěvníků a typu vstupenek. Detailní informace najdete na oficiálních stránkách centra.

Jak se dostanu k podzemním chodbám v Pilseniu?

Pilsenium – Podzemní chodby se nachází v historickém centru, v blízkosti Zemské brány. Jednoduše je najdete podle navigace nebo průvodce městem.

Itineráře

Seznam míst