Brno – 5 skvělých míst pro dětskou zábavu

Obsah

Výstaviště

Výstaviště Brno je ideálním místem pro procházku s dětmi. Nabízí široký výběr zábavy a aktivit, včetně lunaparku, tradičních a nezvyklých atrakcí, výstav, koncertů a dalších událostí. Pro děti je zde k dispozici také dětské hřiště.

Zoologická zahrada

Brněnská zoologická zahrada patří mezi největší a nejnavštěvovanější zoo v České republice. Nabízí jedinečnou příležitost pro zhlédnutí mnoha druhů zvířat, a to včetně tygrů, slonů, opic a mnoha dalších. Pro děti je k dispozici dětský koutek a divadelní představení s dětskými hrdiny.

Krtkova dobrodružství

Krtkova dobrodružství je interaktivní výstava inspirovaná populárním českým animovaným seriálem o krtkovi. Děti se zde mohou naučit o životním prostředí a zvířatech v lese a zároveň si užít zábavné aktivity, jako je třeba skládání puzzle, malování a další zábavné hry.

Technické muzeum

Technické muzeum Brno nabízí interaktivní expozice historických technologií, strojů a dopravních prostředků. Děti zde mohou prozkoumat parní lokomotivu, letadla, a dokonce i simulátor řízení vlaku. Muzeum nabízí příležitost k vzdělání a zábavě zároveň.

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru představuje významný symbol minulých válečných událostí a také místo pro relaxaci a procházku v přírodě. Nabízí krásný výhled na Brno a okolní krajinu. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště a možnost pikniku v okolních lesích.

Nejčastější dotazy turistů

Kde se nachází výstaviště?

Výstaviště se nachází na Křídlovické ulici v Brně. Je snadno dostupné i veřejnou dopravou.

Jaké jsou ceny vstupného do zoologické zahrady?

Vstupné do zoologické zahrady se pohybuje kolem 200 Kč pro dospělého a 150 Kč pro dítě. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Má Krtkova dobrodružství otevřeno i v zimě?

Ano, Krtkova dobrodružství má otevřeno po celý rok, včetně zimních měsíců.

Je v technickém muzeu možnost prohlídky s průvodcem?

Ano, v technickém muzeu je možnost prohlídky s průvodcem za poplatek. Prohlídku je nutné předem rezervovat.

Je vstup do Památníku Mohyla míru placený?

Ne, vstup do Památníku Mohyla míru je zdarma. Parkování je zpoplatněné.

Itineráře

Seznam míst