Bruggy 3 denni itinerar

Bruggy- 3 denní itinerář

Den 1

První den si doporučuji prozkoumat historické centrum města Bruggy. Začněte procházkou po náměstí Grote Markt, kde se nachází krásná radnice a další historické budovy. Nezapomeňte navštívit také Belfort, odkud se nabízí úžasný výhled na město. Po prohlídce se vydejte k jezeru Minnewater, kde si můžete odpočinout a vychutnat krásné okolí. Večer si užijte tradiční belgickou večeři v jedné z mnoha restaurací v centru.

Den 2

Druhý den doporučuji navštívit jedno z nejvýznamnějších muzeí v Belgii – Groeningemuseum. Zde si můžete prohlédnout bohatou sbírku flámského umění. Poté se vydejte do starobylé čtvrti Begijnhof, kde najdete klidné uličky a malebné domky. Pokud máte rádi květiny, nesmíte minout také květinový trh na tržnici. Večer si dopřejte večeři v jedné z tradičních pivnic a ochutnejte belgické pivo.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Bruggách si dopřejte plavbu po kanále, která vám umožní vidět město z jiné perspektivy. Následně navštivte gotický kostel sv. Salvátora a prohlédněte si jeho unikátní interiér. Na závěr doporučuji prozkoumat také muzeum Choco-Story, kde se dozvíte vše o historii čokolády v Belgii a můžete si dokonce vyrobit vlastní pralinky.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Brugg?

Do Brugg se nejlépe dostanete vlakem z Bruselu nebo Gentu. Vlakové spojení je velmi časté a pohodlné.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Brugg?

Nejlepší doba k návštěvě Brugg je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město není přeplněné turisty.

3. Co si vzít s sebou na prohlídku města?

Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, protože bude hodně chodit. Také si s sebou vezměte deštník, protože počasí v Belgii bývá proměnlivé.

4. Jaké jsou typické belgické speciality?

Mezi typické belgické speciality patří vaflíčky, hranolky s majonézou, moules frites (mušle s hranolkami) a samozřejmě belgické pivo.

5. Jaký je způsob platby v Belgii?

V Belgii se platí převážně hotově, ale většina obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

Seznam míst