dovolená

Nejlepší destinace na dovolenou

8 top destinací roku 2022

Jakou destinaci vybrat na letní dovolenou? Tak touto otázkou se obvykle začínáme zaobírat v zimním čase, když nám začne chybět sluníčko a jeho světlo a teplo. Pojďme se tedy podívat, jak ty nejlepší dovolenkové destinace hledat. Mimo jiné cestovatelské stránky, tak i portál Booking.com vybral nejlepší destinace pro rok 2022 a my se vám je teď pokusíme přiblížit.

Tchaj-wan, Tchaj-čung

Tchjaj-čung, Tchaj-wan by Conie (Flickr.com)

Tchaj-čung jako druhé největší město Tchaj-wanu je kombinací tradičních, historických staveb, převážně chrámů a moderní architektury, kterou reprezentují výškové budovy, supermoderní mrakodrapy. Největší atrakcí města jsou životem překypující noční trhy mezi kterými je na prvním místě trh Feng Chia. Výběr nabízeného zboží je téměř nekonečný. Od oblečení a kosmetiky až po místní gurmánské speciality.

Jaké památky nesmíte minout? Na prvním místě je to Lecheng, prestižní chrám z 18. století, jehož hlavním božstvem je bohyně moře známá jako „Hanxi Mazu“ pojmenovaná po nedaleké řece Han. Následuje nádherně zdobený chrám Chenghuang a nakonec chrám Wanhe se třemi síněmi. Všechny chrámy jsou krásnou ukázkou kulturní historie, kterou Tchaj-wan doslova překypuje a mistrovské práce tchaj-wanských architektů a stavitelů. Ve městě a jeho okolí najdete více než 300 nabídek ubytování v Tchaj-čung ze kterých můžete vychutnat jedinečnou atmosféru tohoto krásného města.

Brazílie, Gramado

Brazílie, Gramado by Anthony reidy – Flickr.com

Městečko Gramado najdete na pěší stezce nazvané Rota Romántica a rozhodně není typickým brazilským pueblem. Hrázděné domy dávají městečku téměř alpský ráz. Okolní hory porostlé bujnou vegetací obklopují Gramado jako zelený prstenec. V klidném duchu se nese život městečka, které se tak trochu vymyká divokému brazilskému rytmu. Ochutnat můžete místní čokoládu nebo pivo z lokálního pivovaru. Úchvatný pohled je na břehy jezera Negro ležícího nedaleko, které se vždy na konci jara (v Brazílii listopad) zahalí do modrého hávu rozkvetlých hortenzií. Přímo v místě a přilehlém okolí najdete více než tisíc možností ubytování v Gramado odkud můžete podniknout výlety do celé oblasti.

USA, Atlanta

USA, Atlanta by Chris Yunker – Flickr.com

Velká Británie, Llandudno

Velká Británie, Llandudno by Ed Webster – Flickr.com

Dominikánská republika, Santo Domingo

Dominikánská republika, Santo Domingo by Atilio Leandro – Flickr.com

Rumunsko, Brašov

Rumunsko, Brašov by Stefan Wisselink – Flickr.com

Malajsie, Malakka

Malajsie, Malakka by Dominik – Flickr.com

Francie, Montpellier

Francie, Montpellier by Wolfgang Staudt – Flickr.com

Nejoblíbenější destinace na dovolenou

Podívejte se na výpis nejoblíbenějších destinací na dovolenou za poslední rok. Tyto destinace vybírali zájemci o dovolenou nejčastěji.

Alanya Benátky a okolí Bugibba a Qawra Bulharsko Chalkidiki do 10 000 Kč Dominikánská republika Dubai Egypt Fuerteventura Fujairah Hurghada Itálie Jeseníky Kanárské ostrovy Kapverdské ostrovy Kos Kréta Kuba La Habana (Havana) Mallorca Malta Marsa Alam Mellieha Ostrov Sal Poznávací dovolená Primorsko Rakousko Rhodos Side Slovensko Slunečné Pobřeží Spojené arabské emiráty St. Julian Tenerife Turecko Tyrolsko Vysoké Tatry Zakynthos Zanzibar Zlaté Písky Česká republika Řecko Řím a okolí Španělsko

Všechny destinace na dovolenou

Výpis všech destinací na dovolenou, do kterých můžete najít zájezd v naší nabídce

Booking.com cestovní pojištění se slevou 50 %