Brusel 7 denni itinerar

Brusel – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Příjezd do Bruselu, ubytování a první procházka po městě. Začněte návštěvou Grand Place, které je centrálním náměstím a jednou z nejkrásnějších památek v Belgii. Navštivte také Muzeum města Bruselu, kde se můžete dozvědět o historii města.

Den 2

Dnes se vydejte do Čtvrti Sablon, kde najdete mnoho butiků, designových obchodů a uměleckých galerií. Nezapomeňte navštívit Musée Magritte, muzeum věnované slavnému belgickému surrealistickému malíři René Magritteovi.

Den 3

Procházka po Královském paláci a návštěva krásných Královských zahrad. Poté můžete navštívit Atomium, symbol moderní architektury a jednu z nejznámějších památek v Bruselu.

Den 4

Výlet do Mini-Europe, kde si můžete prohlédnout miniaturní repliky nejslavnějších památek Evropy. Odpoledne strávíte návštěvou belgického pivního muzea, kde se můžete seznámit s historií a výrobou belgického piva.

Den 5

Dnes se vydejte do Evropské čtvrti, kde se nachází mnoho institucí Evropské unie. Navštivte Evropský parlament a Bruselský parlament. Večer si dopřejte večeři v jedné z mnoha tradičních belgických restaurací.

Den 6

Výlet do Muzea výtvarných umění, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku belgických a mezinárodních uměleckých děl. Poté navštivte Parc du Cinquantenaire, kde najdete mnoho historických památek a muzeí.

Den 7

Poslední den v Bruselu můžete využít k návštěvě Technopolisu, interaktivního vědecko-technického muzea pro celou rodinu. Poté se projděte po bruselských uličkách a nakupujte suvenýry pro své blízké.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Kde se nachází Grand Place?
  2. Grand Place se nachází v centru Bruselu, v blízkosti městského radnice.

  3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Bruselu?
  4. V Bruselu najdete mnoho skvělých restaurací s tradiční belgickou kuchyní, jako například Chez Léon nebo Belga Queen.

  5. Je nutné si rezervovat vstupenky do muzeí předem?
  6. V mnoha muzeích v Bruselu je možné si rezervovat vstupenky online předem, což vám ušetří čas ve frontách.

  7. Jak se dostanu z letiště do centra Bruselu?
  8. Z letiště v Bruselu se můžete dostat do centra města vlakem, autobusem nebo taxíkem.

  9. Kde si koupím belgické čokolády?
  10. Belgické čokolády si můžete koupit v mnoha obchodech a buticích po celém Bruselu. Doporučujeme navštívit obchod Neuhaus.

Seznam míst