Budapest 5 nezapomenutelnych atrakci v hlavnim meste Madarska

Budapešť – 5 nezapomenutelných atrakcí v hlavním městě Maďarska

Obsah

1. Parlament

Budapešťský parlament je jedním z nejznámějších symbolů města. Jeho impozantní budova obklopená Dunajem tvoří nezaměnitelnou dominantu budapešťského panorama. Veřejnosti je zpřístupněna řada prostor, mezi nimiž by měl turista navštívit zejména korunovační klenoty sv. Štěpána, které jsou vystaveny v přízemí parlamentu.

2. Řetězový most

Řetězový most přes Dunaj je jedním z nejznámějších mostů v Budapešti a nabízí skvělý výhled na město a řeku. Pro turisty je zvláště působivé procházet se po chodníku na mostě ve večerních hodinách, kdy je most krásně nasvícen.

3. Hrad Matthias

Hrad Matthias je bývalá královská budova a nyní slouží jako muzeum a nádherná historická podívaná. Turista zde může obdivovat nejenom samotný hrad, ale také nádherný výhled na město z výšky.

4. Termální lázně

Budapešť je známá svými lázněmi, které jsou vhodné pro odpočinek i léčebné účely. Mezi nejznámější lázně patří Széchenyi, které jsou zároveň největšími termálními lázněmi v Evropě.

5. Andrássy út

Andrássy út je nádherná třída, která se stala součástí světového dědictví UNESCO. Turista zde může obdivovat nádhernou architekturu budov a navštívit některé z mnoha restaurací, kaváren a obchodů, které se zde nacházejí.

Nejčastější dotazy turistů

Kde si mohu zakoupit vstupenky do parlamentu?

Vstupenky na prohlídku parlamentu je možné zakoupit jak osobně na místě, tak v předstihu prostřednictvím internetových stránek.

Jak se dostanu k hradu Matthias?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat k hradu Matthias, je použití veřejné dopravy. Autobusy a tramvaje pravidelně jezdí k hradu z centra města.

Jsou termální lázně vhodné pro děti?

Ano, většina termálních lázní v Budapešti má oddělené části určené pro rodiny s dětmi, kde mohou děti bezpečně plavat a hrát si.

Je možné navštívit řetězový most i pěšky?

Ano, most je pro pěší přístupný. Procházka po mostě je obzvlášť příjemná večer, kdy je most krásně nasvícen.

Kolik stojí vstupenka do hradu Matthias?

Ceník vstupného do hradu Matthias se liší v závislosti na věku návštěvníka a druhu prohlídky. Aktuální ceny lze získat na oficiálních webových stránkách hradu.

Itineráře

Seznam míst