Pariz Tajemstvi historie a romantiky

Paříž – Tajemství historie a romantiky

Obsah

Eiffelova věž

Eiffelova věž je ikonou Paříže a celé Francie. Postavená pro světovou výstavu v roce 1889, kdysi byla kritizována, dnes je však jednou z nejnavštěvovanějších pamětihodností ve světě.

Louvre

Louvre je nejen jedním z největších a nejznámějších muzeí na světě, ale také jednou z nejvýznamnějších staveb v Paříži. Muzeum je známé svou rozsáhlou sbírkou uměleckých děl z celého světa.

Katedrála Notre-Dame

Notre-Dame je gotická katedrála z 12. století, která se tyčí na ostrově Île de la Cité uprostřed Paříže. Navštěvována je nejen věřícími, ale i milovníky historie a architektury.

Montmartre

Tento okouzlující pařížský okrsek je známý svou bohémskou atmosférou, malebnými uličkami a nádherným výhledem na město z baziliky Sacré-Cœur.

Zámek ve Versailles

Zámek ve Versailles je jedním z nejprestižnějších zámků na světě a symbol absolutní monarchie ve Francii. Navštivte interiéry i rozlehlé zahrady okolo zámku.

Champs-Élysées

Tento třída je známá svými luxusními obchody, butiky, kavárnami a divadly. Je to jedna z nejznámějších a nejhezčích tříd na světě.

Bazilika Sacré-Cœur

Tato bílá bazilika s výhledem na Paříž je jedním z nejvýraznějších staveb na pařížském panoramatu. Navštivte také okolní náměstí Place du Tertre, kde najdete umělce a malíře.

Seina

Procestujte Paříž po řece Seině na lodi a prohlédněte si město úplně z jiné perspektivy. Vydejte se na romantickou plavbu za soumraku.

Svatá kaple

Tato krásná kaple je známá díky svým vitrážovým oknům, které se považují za jedny z nejkrásnějších na světě.

Centre Pompidou

Tento moderní umělecký komplex je domovem Národního muzea moderního umění a mnoha dalších kulturních institucí. Projděte se po střeše budovy, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na Paříž.

Nejčastější dotazy turistů

Kde si mohu zakoupit vstupenky na Eiffelovu věž?

Vstupenky lze zakoupit online na oficiálních stránkách Eiffelovy věže nebo na místě. Doporučujeme si vstupenky rezervovat v předstihu kvůli dlouhým frontám.

Jak se nejlépe dopravit do Versailles?

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Versailles, je vlakem RER C z pařížských nádraží. Jízda trvá asi 45 minut.

Kolik stojí vstupenka do Louvru?

Vstupenka do Louvru stojí 15 eur pro dospělé. Vstup je zdarma pro osoby do 18 let a mladé lidi do 25 let ze zemí EU.

Kde se nachází nejlepší místo, odkud můžeme vyfotit Eiffelovu věž?

Jedním z nejlepších míst je nábřeží Seiny naproti Eiffelově věži. Také nabízí hezký výhled na věž za soumraku.

Kolik času bychom měli vyhradit pro návštěvu Louvru?

Pro prohlídku Louvru si vyhraďte minimálně půl dne, ale ideální je plánovat návštěvu na celý den. Muzeum má obrovskou sbírku uměleckých děl a stojí za to si na ni vyhradit dostatek času.

Itineráře

Seznam míst