Cesky Krumlov Klenot jiznich Cech vas ceka

Český Krumlov – Klenot jižních Čech vás čeká

Obsah

  1. Zámek Český Krumlov
  2. Kostel sv. Víta a Sázavská středověká osada
  3. Latrán
  4. Egon Schiele Art Centrum
  5. Vesnická setkání v Českém Krumlově
  6. Plánská střelnice a revír
  7. Muzeum Českého venkova
  8. Česká kavárna
  9. Plesti a rybník v Českém Krumlově
  10. Valdštejnská zahrada a pohled na Český Krumlov

Zámek Český Krumlov

Zámek Český Krumlov je největší památkou města a jedním z nejvýznamnějších renesančních komplexů ve střední Evropě. Své současné podobě prošel v 16. století za vlády Rožmberků. Dnes je zámek národní kulturní památkou, která láká tisíce turistů každý rok. Prohlídka zámku zahrnuje interiéry, zahrady a barokní divadlo.

Kostel sv. Víta a Sázavská středověká osada

Kostel sv. Víta je dominantou Českého Krumlova a vznikl ve 14. století. Vedle kostela se nachází Sázavská středověká osada, kde si návštěvníci mohou prohlédnout, jak vypadala vesnice ve středověku. V areálu je možné vidět tradiční středověké domy, dřevěnou věž a ukázky řemesel.

Latrán

Latrán je historická část Českého Krumlova, která se nachází pod zámkem. Procházka úzkými uličkami s původními středověkými domy a malebnými náměstíčky je jedinečný zážitek. V této části města najdete také řadu restaurací a obchůdků s suvenýry.

Egon Schiele Art Centrum

Egon Schiele Art Centrum je galerie věnovaná práci a životu malíře Egona Schieleho, který v Českém Krumlově žil a tvořil. Galerie vystavuje jeho kresby, grafiky a olejomalby, které jsou doplněny informacemi o umělcově působení v městě.

Vesnická setkání v Českém Krumlově

Vesnická setkání jsou každoroční folklorní festival, který představuje lidové umění, řemesla a kulturu. Návštěvníci se mohou seznámit s tradičními zvyky, tanci, písněmi a řemeslnými dovednostmi. Festival se koná v areálu zámeckých zahrad a přináší jedinečný pohled na lidovou tvorbu z různých regionů České republiky.

Plánská střelnice a revír

Plánská střelnice a revír nabízí zážitek z rybolovu a střelby z luku a kuše. Návštěvníci se mohou naučit tradiční řemesla při přípravě lukostřeleckých nástrojů a technikách rybolovu. Pro milovníky aktivního odpočinku je to skvělá volba.

Muzeum Českého venkova

Muzeum Českého venkova ukazuje život na českém venkově od 17. století do poloviny 20. století. V areálu muzea najdete historické domy, stodoly, školu, kovárnu a další ukázky venkovské architektury a života. Expozice zahrnuje tradiční nářadí, nábytek a další předměty denní potřeby.

Česká kavárna

Česká kavárna je historická kavárna s bohatou tradicí, kde si můžete vychutnat tradiční české pečivo a kávu. Interiér kavárny je v retro stylu a nabízí příjemné prostředí ke krátkému odpočinku a ochutnávce místních dobrot.

Plesti a rybník v Českém Krumlově

Plesti jsou malebná vesnice nedaleko Českého Krumlova, která se pyšní tradiční architekturou a klidným prostředím. Nedaleko vesnice najdete rybník, kde si můžete užít odpočinek u vody, rybaření nebo vodní sporty.

Valdštejnská zahrada a pohled na Český Krumlov

Valdštejnská zahrada nabízí krásné výhledy na Český Krumlov a okolní krajinu. Tato barokní zahrada je ideálním místem pro procházky, pikniky nebo odpočinek v historickém prostředí. Zahrada je součástí areálu zámku a je volně přístupná veřejnosti.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Českého Krumlova?

Nejlepší čas na návštěvu Českého Krumlova je na jaře nebo v září, kdy je město méně rušné a počasí je stále příjemné.

Jak se dostat do Českého Krumlova z Prahy?

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Českého Krumlova z Prahy, je vlakem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 2 až 3 hodiny.

Existují v Českém Krumlově ubytovací možnosti?

Ano, v Českém Krumlově najdete širokou škálu ubytovacích možností od luxusních hotelů po penziony a apartmány.

Je možné si koupit vstupenky do zámku předem online?

Ano, vstupenky do zámku Český Krumlov je možné zakoupit online předem, což vám ušetří čas v frontě při návštěvě.

Existují v Českém Krumlově možnosti pro outdoorové aktivity?

Ano, Český Krumlov nabízí možnosti pro turistiku, cykloturistiku, rybaření a vodní sporty díky své krásné krajině a řece Vltavě.

Itineráře

Seznam míst