Kodan Skvela destinace pro dovolenou

Kodaň – Skvělá destinace pro dovolenou

Obsah

Kodaň

Kodaň, hlavní a největší město Dánska, je plné historie a kultury. Můžete navštívit Královský palác Amalienborg, kde můžete vidět střídání stráží, nebo navštívit Kodaňský hrad, kde můžete projít nádhernými zahradami a muzei. Pro milovníky umění je tu nádherná Vilová čtvrť s množstvím galerií a uměleckých děl.

Tivoli

Tivoli je jeden z nejstarších zábavních parků na světě a určitě stojí za návštěvu. Kromě atrakcí a zábavy můžete v Tivoli navštívit také několik restaurací a kaváren. Park je otevřen od jara do podzimu a během vánočního období hostí trhy a vánoční výzdobu.

Nyhavn

Nyhavn je malebný přístav plný barevných domů, kaváren a restaurací. Procházka podél tohoto přístavu je nezapomenutelný zážitek a nabízí mnoho příležitostí k focení a ochutnávce tradiční dánské kuchyně.

Rosenborg

Rosenborg je krásný renesanční zámek, který byl postaven v 17. století a sloužil jako královská rezidence. Dnes je v něm umístěno muzeum, které uchovává královské poklady, nádherné šperky a královské koruny.

Frederiksborg

Tento zámek je považován za největší renesanční zámek v Skandinávii a je jedním z nejvýznamnějších historických památek Dánska. Navštivte tento nádherný zámek a prohlédněte si krásné zahrady, múzeum nábytku a umění.

Kronborg

Kronborg je hrad, který se nachází v městě Helsingør, a je známý díky Shakespearově hře Hamlet. Procházka po komplexu hradu a prohlídka interiérů vás přenesou zpět do doby renesance.

Malmö

I když se Malmö nachází ve Švédsku, je to ideální destinace pro výlet z Kodaně. Přejeďte most Öresund a navštivte město plné moderní architektury, historických památek a krásných pláží.

Odense

Toto úžasné město je rodištěm slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena. Můžete zde navštívit jeho rodný dům, muzeum nebo si prohlédnout sochy a sochy inspirované jeho pohádkami.

Aarhus

Aarhus je druhé největší město v Dánsku a nabízí mnoho zajímavých atrakcí. Mezi ně patří například ARoS Aarhus Kunstmuseum, které je známé pro svou moderní architekturu a umělecké sbírky.

Legoland

Pro rodiny s dětmi je návštěva Legolandu téměř povinností. Tento oblíbený park nabízí mnoho atrakcí, zábavy a interaktivních her pro děti všech věkových kategorií.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší doba na návštěvu Dánska?

Nejlepší čas na návštěvu Dánska je od května do září, kdy je počasí příjemné a většina atrakcí je otevřená.

Jaký je oficiální jazyk v Dánsku?

Oficiálním jazykem v Dánsku je dánština, ale v turisticky navštěvovaných oblastech se lze domluvit i anglicky.

Můžu platit kartou nebo je potřeba mít hotovost?

Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty. Je ale vždy dobré mít u sebe i hotovost pro případné drobné nákupy nebo platby na trzích a stáncích.

Je v Dánsku bezpečno cestovat?

Dánsko je považováno za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě, takže cestování po této destinaci je velmi bezpečné.

Potřebuji vízum pro návštěvu Dánska?

Občané EU a některých dalších zemí nepotřebují vízum pro návštěvu Dánska, ale je dobré mít platný pas nebo průkaz totožnosti s sebou.

Itineráře

Seznam míst