Cheb 14 denni itinerar

Cheb – 14 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Chebu! První den si prohlédněte historické centrum města s jeho malebnými uličkami a náměstími. Určitě navštivte hrad Cheb s impozantním výhledem na okolí.

Den 2

Dnes se vydejte do lázeňského města Františkovy Lázně, které se nachází nedaleko Chebu. Procházka lázeňským parkem a relaxace v místních lázních vám jistě udělají dobře.

Den 3

Navštivte zámek v Lokti, který leží asi 15 km od Chebu. Prohlédněte si expozice zámeckého muzea a užijte si procházku po zámeckém parku.

Den 4

Dnes se můžete vydat do nedalekého Německa a navštívit město Bayreuth, které je známé především díky festivalu Wagnerových oper. Prohlédněte si zde Wagnerovu vilu či Operní dům.

Den 5

Pokračujte ve svých výletech za kulturou a navštivte město Plauen, které je známé svou textilní tradicí. Prohlédněte si místní muzeum a galerie a nakupte si v místních obchodech.

Den 6

Dnes si můžete udělat výlet do lázeňského města Karlovy Vary, které je asi hodinu jízdy od Chebu. Procházka lázeňskými kolonádami a ochutnávka pramenitých minerálních vod vám jistě udělají dobře.

Den 7

Dopřejte si odpočinek na přírodním koupališti Amerika nedaleko Chebu. Relaxujte u vody a užijte si piknik v krásné přírodě.

Den 8

Pokračujte ve svých výletech po okolí a navštivte zříceninu hradu Andělská Hora, která se nachází asi 20 km od Chebu. Procházka po hradbách vás zaručeně okouzlí.

Den 9

Navštivte město Mariánské Lázně, které je známé svými minerálními prameny a lázeňskou architekturou. Procházka městem a návštěva místních parků vám udělají dobře.

Den 10

Dnešní den můžete strávit v městě Sokolov, které se nachází nedaleko Chebu. Procházka historickým centrem města a návštěva místních památek vás zaručeně zaujme.

Den 11

Vydejte se na výlet do města Hof, které leží nedaleko německo-české hranice. Prohlédněte si místní zajímavosti a ochutnejte tradiční německá jídla.

Den 12

Prozkoumejte okolní přírodu a vydejte se na výlet do Počátek, který se nachází nedaleko Chebu. Procházka kolem rybníků a lesů vám poskytne relaxaci od městského shonu.

Den 13

Dnes si můžete udělat výlet do města Eger v Maďarsku, které leží asi hodinu jízdy od Chebu. Prohlédněte si tamní historické památky a ochutnejte maďarská vína.

Den 14

V poslední den svého pobytu v Chebu si dopřejte relaxaci v místních lázních nebo si udělejte procházku po městě a vykoukejte do některé z místních kaváren.

Nejčastější dotazy turistů

 • Kde se dá v Chebu nejlépe ubytovat?
  Můžete zvážit ubytování v historickém centru města nebo v okolí lázní.
 • Jak se nejlépe dopravit do Chebu?
  Nejlépe se do Chebu dostanete autem nebo vlakem. Město má dobrou dopravní dostupnost.
 • Co si vzít s sebou na výlety v okolí?
  Doporučujeme pohodlnou obuv a oblečení, dostatek vody a fotoaparát pro zachycení krásných okamžiků.
 • Kde se dá dobře najíst v Chebu?
  V městě najdete řadu restaurací nabízejících tradiční česká jídla i mezinárodní kuchyni.
 • Co si prohlédnout v Chebu za deštivého dne?
  Navštivte místní muzeum nebo galerii, kde se můžete seznámit s historií města a regionu.

Seznam míst