Delhi 3 denni itinerar

Delhi – 3 denní itinerář

Den 1

První den vaší cesty v Delhí začněte návštěvou Červené pevnosti, která je jedním z nejznámějších památek města. Procházejte se po nádvořích a obdivujte krásné zahrady. Poté se vydejte do Mešity Jama Masjid, jedné z největších mešit v Indii.

Pokračujte k slavnému mauzoleu Humajúnova hrobu, který je považován za předchůdce Taj Mahalu. Večer si dopřejte procházku po tržišti Chandni Chowk, kde můžete ochutnat tradiční indická jídla a nakoupit suvenýry.

Den 2

Druhý den začněte návštěvou Qutub Minar, která je nejvyšší cihlovou věží na světě. Poté se vydejte do Lotus Temple, moderní hinduistické svatyně ve tvaru lotosového květu.

Pokračujte k památníku války a India Gate, které připomínají indické oběti první světové války. Večer si užijte západ slunce na promenádě u řeky Jamuna.

Den 3

Poslední den v Delhí začněte návštěvou Akshardham Temple, hinduistického chrámu známého svou krásnou architekturou. Poté se vydejte do Dilli Haat, kde si můžete koupit tradiční indické řemeslné výrobky.

Na závěr své cesty navštivte historickou čtvrť Old Delhi a prozkoumejte její úzké uličky plné barevných trhů a rušné atmosféry.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaký je nejlepší způsob dopravy v Delhí?

V Delhí je nejlepší způsob dopravy metro, které je rychlé, čisté a relativně levné.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Delhí?

Nejlepším obdobím na návštěvu Delhí je od října do března, kdy je příjemné počasí.

3. Má se v Delhí platit hotovostí nebo kartou?

Většina obchodů a restaurací v Delhí přijímá platby kartou, ale je vždy dobré mít u sebe i hotovost.

4. Jaké oblečení si vzít na návštěvu památek v Delhí?

Je doporučeno nosit volné a pohodlné oblečení ze silnější látky, abyste se ochránili před sluncem.

5. Jsou v Delhí bezpečné veřejné prostory?

Veřejné prostory v Delhí mohou být rušné a chaotické, proto je důležité dbát na své cennosti a být ve dne i v noci opatrní.

Seznam míst