Cork 3 denni itinerar

Cork – 3 denní itinerář

Den 1

V první den navštivte Blarney Castle s jeho slavným Blarney Stone, který se nachází v blízkosti města Cork. Potom se vydejte do Cork City Gaol, bývalého vězení, které dnes funguje jako muzeum. Večer si užijte tradiční irský večer v jedné z mnoha hospod v centru Corku a ochutnejte místní pivo.

Den 2

Druhý den doporučujeme vydat se na výlet k úchvatnému Cliffs of Moher na západním pobřeží Irska. Na cestě zpět do Corku zastavte ve městě Limerick a prohlédněte si místní hrad a katedrálu. Večer se vraťte do Corku a navštivte English Market, tradiční tržnici s množstvím místních potravin a suvenýrů.

Den 3

V poslední den doporučujeme prozkoumat okolí Corku a navštívit malebné městečko Kinsale, známé svou přístavní atmosférou a bohatou historií. Procházka kolem přístavu a ochutnávka místních rybích specialit je skvělý způsob, jak zakončit vaši cestu po Corku.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat z letiště do centra Corku?

Z letiště Cork Airport můžete využít taxi, městský autobus nebo pronajmout si auto. Jízda taxi by měla trvat kolem 20-30 minut.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Corku?

V Corku najdete mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční irská jídla i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme navštívit restaraci Orso, Farmgate Restaurant & Country Store nebo Elbow Lane Brewhouse.

3. Jaké je ideální období pro návštěvu Corku?

Ideální období pro návštěvu Corku je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město není přeplněné turisty.

4. Jak se dopravovat po Corku?

V Corku můžete využít městskou hromadnou dopravu, taxi nebo půjčit si kolo. Město je také snadno procházkou prozkoumatelné.

5. Kde si koupit suvenýry v Corku?

V Corku najdete mnoho obchodů se suvenýry v centru města nebo na trzích. Doporučujeme navštívit English Market nebo The Real Cork Craft Shop.

Seznam míst