Den Vylet do Lednicko valtickeho arealu prohlidka zamku a parku

Den: Výlet do Lednicko-valtického areálu, prohlídka zámku a parku

Den 1 | Den 2 | Den 3 | Den 4 | Den 5 | Den 6 | Den 7

Den 1: Výlet do Lednicko-valtického areálu, prohlídka zámku a parku

V první den svého pobytu v Brně si můžete udělat výlet do Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Navštivte zde úchvatný zámek a procházejte se jeho okolním parkem plným romantických zákoutí a malebných jezírek.

Prohlídka zámku vám přinese pohled na nádherně zařízené interiéry, bohatě zdobené sály a pokojíčky, které vám přiblíží život šlechty v minulých stoletích. Ze zámeckých oken si můžete užít úchvatný výhled na park s kvetoucími záhony a zahradami.

Nezapomeňte se také projít po úzkých cestičkách parku, objevovat rozmanité kulturní památky a nechat se unášet atmosférou tohoto jedinečného místa.

Den 2:

Vyberte se na prohlídku brněnského hradu Špilberk, který dominuje nad městem a nabízí krásné výhledy do okolí. Prozkoumejte jeho temné krypty a historické expozice, které vám přiblíží minulost tohoto místa.

Den 3:

Navštivte Moravskou Galerii v Brně, která je domovem mnoha uměleckých děl od renesance až po současnost. Prohlédněte si expozice starých mistrů i moderních umělců a objevte bohatství moravského umění.

Den 4:

Pojeďte na výlet do okolí Brna a navštivte skanzen v Strážnici, kde se dozvíte o tradiční lidové kultuře a řemeslech. Procházejte se mezi historickými staveními a ochutnejte tradiční moravská jídla.

Den 5:

Vydajte se na výlet do přírody a navštivte Pálavu, chráněnou krajinu plnou vinic, skalních útvarů a jezer. Procházejte se po vinohradech, ochutnávejte místní vína a užívejte si klidného pobytu v přírodě.

Den 6:

Pojeďte na výlet do zámku Mikulov, který se tyčí nad městečkem a nabízí pohled na krásné okolí. Prohlédněte si zdejší historické interiéry a projděte se po zámeckém parku s exotickou zvěří a vzácnými rostlinami.

Den 7:

Poslední den ve městě můžete strávit návštěvou brněnského podzemí, kde objevíte tajemné katakomby a podzemní chodby. Prohlédněte si také místní památky a kostely, které skrývají bohatou historii a umělecká díla.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Lednicko-valtický areál?
  Lednicko-valtický areál se nachází v Jihomoravském kraji, nedaleko Brna.
 2. Jak se dostanu na hrad Špilberk?
  Hrad Špilberk se nachází v centru Brna a je snadno dostupný pěšky nebo veřejnou dopravou.
 3. Kolik stojí vstupenka do Moravské Galerie?
  Vstupenky do Moravské Galerie se pohybují v cenové relaci od 100 Kč do 200 Kč podle typu expozice.
 4. Co si mohu prohlédnout v brněnském podzemí?
  V brněnském podzemí můžete navštívit katakomby, podzemní chodby a historické sklepy.
 5. Kde mohu ochutnat moravská vína v Pálavě?
  V Pálavě najdete mnoho vinařství, která nabízí degustace místních vín. Doporučit můžeme například Vinařství Sonberk.

Seznam míst