Navsteva Tretjakovske galerie

– Návštěva Treťjakovské galerie

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

Na první den vaší návštěvy Moskvy si určitě nenechte ujít návštěvu Kremlu. Prozkoumejte tento historický komplex s návštěvou Hradního náměstí, Uspenského soboru a zvonice Ivana Velikého. Po prohlídce se projděte po Rudém náměstí a navštivte chrám Vasilije Blaženého.

Den 2

Druhý den se vydejte do Treťjakovské galerie, kde najdete rozsáhlou sbírku ruského umění od středověku po současnost. Po prohlídce galerie si udělejte procházku po Gorkého parku a odpočiňte si u jezera. Večer navštivte legendární stanici metra Komsomolskaja, která je považována za jednu z nejkrásnějších ve městě.

Den 3

Poslední den svého pobytu v Moskvě si můžete dopřát procházku po Arbatu, která je známá jako nejstarší ulice v Moskvě. Prozkoumejte tamní obchody s suvenýry a ochutnejte tradiční ruské jídlo. Poté se vydejte do muzea Panoramy 1812, kde můžete vidět obrovský obraz Bitvy u Borodina.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do centra Moskvy z letiště?

Z letiště Vnukovo, Domodedovo nebo Šeremeťjevo se můžete dostat do centra města nejlépe pomocí Aeroexpressu, což je rychlodráha spojující letiště s hlavními nádražími v Moskvě.

2. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Moskvy?

Nejlepší období pro návštěvu Moskvy je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není příliš přeplněné turisty.

3. Můžu platit kartou v restauracích a obchodech v Moskvě?

Ano, většina restaurací a obchodů v centru města přijímá platby kartou, ale je vždy dobré mít u sebe také hotovost na menší nákupy.

4. Jaké oblečení si vzít s sebou do Moskvy?

Na návštěvu města se doporučuje vzít si s sebou pohodlné boty na dlouhé procházky a vrstvené oblečení, protože počasí v Moskvě může být velmi proměnlivé.

5. Jak dlouho dopředu si mám rezervovat ubytování v Moskvě?

Je doporučeno si ubytování rezervovat alespoň několik týdnů dopředu, zejména pokud cestujete v hlavní turistické sezóně.

Seznam míst