Domazlice 7 denni itinerar

Domažlice – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Domažlicích! První den můžete začít procházkou historickým centrem města. Navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je dominantou města. Pokračujte k městskému hradu, který nabízí krásný výhled na okolí. Večer si dopřejte večeři v tradiční restauraci a ochutnejte místní speciality.

Den 2

Druhý den se vydejte do nedalekého Podkostovského lesa, kde si můžete užít procházku přírodou a navštívit zříceninu hradu Rýzmberk. Poté se vraťte do města a prohlédněte si Muzeum Šumava, kde se dozvíte o historii regionu. Večer si dopřejte relaxaci v místních lázních.

Den 3

Třetí den navštivte zámek Domažlice, který je považován za jednu z nejlepších ukázek renesanční architektury v Česku. Prohlédněte si také expozici Přírodní historie Šumavy v zámku. Odpoledne se vydejte na výlet do nedalekého pivovaru, kde si můžete ochutnat tradiční české pivo.

Den 4

Čtvrtý den se vydejte na výlet do přírodní rezervace Český les, kde si můžete užít procházku mezi krásnou krajinou a sledovat zdejší faunu a floru. Večer si dopřejte večeři v tradiční české hospodě a ochutnejte domácí bramborové knedlíky s hovězím masem.

Den 5

Pátý den si dopřejte odpočinek na Domažlickém rybníku, kde si můžete zaplavat nebo si jen tak odpočinout na břehu. Odpoledne navštivte Domažlický zámek, který nabízí krásné zahrady a zajímavé expozice. Večer si užijte tradiční folklórní večer s lidovou hudbou a tancem.

Den 6

Šestý den se vydejte do nedalekého města Plzeň, kde si můžete prohlédnout Plzeňský Prazdroj a ochutnat zdejší pivo. Procházku městem zakončete návštěvou katedrály sv. Bartoloměje. Večer se vraťte zpět do Domažlic a vychutnejte si večeři v tradičních restauracích.

Den 7

Poslední den v Domažlicích můžete strávit nákupy suvenýrů a procházkou po místních tržnicích. Nezapomeňte si koupit tradiční domažlický betlém nebo keramiku. Večer si dopřejte romantickou procházku po městě a užijte si poslední večer v krásné atmosféře Domažlic.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu do Domažlic?

Domažlice jsou dobře dostupné autem i veřejnou dopravou. Nejbližší železniční stanice je ve městě, kde zastavují vlaky z Plzně či Domažlic.

2. Kde se dá ubytovat v Domažlicích?

V Domažlicích najdete řadu hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

3. Jaké je místní jídlo a pití?

V Domažlicích se můžete těšit na tradiční českou kuchyni, jako jsou knedlíky, guláš nebo smažený sýr. Místní pivovary nabízejí široký výběr piva.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Domažlic?

Nejlepší čas na návštěvu Domažlic je na jaře nebo na podzim, kdy je zde mírné počasí a méně turistů.

5. Co si vzít s sebou na výlety?

Na výlety do okolí Domažlic doporučujeme si vzít pohodlné boty, pláštěnku (pokud je předpověď deštivá) a dostatek vody.

Seznam míst