Dominikanska republika Tropicky raj plny dobrodruzstvi a

Dominikánská republika – Tropický ráj plný dobrodružství a relaxace.

Obsah

Punta Cana

Punta Cana je oblíbený turistický cíl díky svým bílým plážím a modrým oceánům. Navštivte národní park Parque Nacional del Este, kde můžete objevovat rozmanitou flóru a faunu. Kromě pláží si můžete užít i golfové hřiště nebo si zahrát vodní sporty.

Santo Domingo

Nejstarší město v Novém světě, Santo Domingo, nabízí fascinující historii a kulturu. Navštivte Zona Colonial, kde se nachází mnoho historických památek a muzeí. Můžete také ochutnat místní kuchyni v tradičních restauracích.

Samaná

Samaná je ideálním místem pro pozorování velryb a turisté sem jezdí zejména v období migrace k tomuto účelu. Můžete také navštívit krásné pláže a vodopády nebo se vydat na trekking do hor.

Puerto Plata

Puerto Plata je známá svými koloniálními budovami a pevností Fortaleza San Felipe. Navštivte také lanovkou přístupnou horu Isabel de Torres, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na okolí.

La Romana

La Romana je oblíbená díky své blízkosti k luxusnímu letovisku Casa de Campo. Můžete navštívit koloniální město a také prozkoumat chráněnou pohádkovou ostrovní krajinu.

Isla Saona

Isla Saona je národním parkem s bílými plážemi a průzračnými vodami. Plavte se kolem mělčin s podmořskými korálovými zahradami a pozorujte různé druhy mořského života.

Jarabacoa

Jarabacoa je horská oblast obklopená bujnou přírodou. Turisté sem jezdí převážně kvůli turistice, horolezectví a kánoistice. Můžete si vyrazit na trekking k jednomu z nejvyšších vrcholů na Hispaniole – Pico Duarte.

Barahona

Barahona je ideálním místem pro objevování tropického deštného pralesa, vodopádů, jezer a jiných přírodních krás. Můžete se vydat na vodopády Salto de Baiguate či obdivovat lagunu Oviedo.

Higüey

Higüey je duchovním a kulturním centrem Dominikánské republiky. Navštivte baziliku Basilica de La Altagracia a dozvíte se o její významné historii. Místní trh San Dionisio je ideálním místem pro ochutnávku místních specialit.

Cabarete

Cabarete je rájem pro surfaře díky svým nekonečným plážím a větrným podmínkám. Můžete si vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo si jen tak užít relaxaci u moře.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky?

Nejlepší období je od prosince do dubna, kdy je suché a teplé počasí.

Je v Dominikánské republice bezpečno cestovat?

Většina destinací je bezpečná pro turisty, ale je vždy důležité dbát na základní bezpečnostní opatření.

Co si vzít s sebou na dovolenou do Dominikánské republiky?

Měli byste si vzít lehké oblečení, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu a ochrannou obuv.

Jsou zde dostupné veřejné dopravní prostředky?

Ano, většina destinací má dostatek veřejných dopravních prostředků, jako jsou autobusy, taxíky nebo půjčovny aut.

Je nutné očkování před cestou do Dominikánské republiky?

Pro vstup do země není žádné povinné očkování, ale je vhodné před odjezdem konzultovat s lékařem o preventivní očkování.

Externí odkazy

Itineráře

Seznam míst

Punta Cana (18.5527,68.3560)

Santo Domingo (18.4804,69.9426)

Samaná (19.2053,69.3329)

Puerto Plata (19.7891,70.6886)

La Romana (18.4273,68.9728)

Isla Saona (18.1511,68.6741)

Jarabacoa (19.1195,70.6418)

Barahona (18.2085,71.1000)

Higüey (18.6150,68.7078)

Cabarete (19.7500,70.4070)