Prohlidka Bolsoj divadla

– Prohlídka Bolšoj divadla

Den 1

Den 2

Den 3

Den 1

V první den svého pobytu v Moskvě si nenechte ujít návštěvu Kremlu a Rudého náměstí. Kreml je historická pevnost ležící ve středu města, kde se nacházejí nejvýznamnější ruské budovy, jako je Uspenský chrám a Car-kolokol. Po prohlídce Kremlu se vydejte na procházku po Rudém náměstí, kde se nachází chrám Vasila Blaženého a Leninův mauzoleum.

Den 2

Druhý den doporučuji navštívit muzeum Ermitáž, které je jedním z největších uměleckých muzeí na světě. Zde můžete obdivovat sbírky starověkého egyptského umění, evropského malířství a mnoho dalších exponátů. Poté se vydejte do muzea Panorama 1812, kde si můžete prohlédnout obrovskou panoramatickou malbu Bitvy u Borodina z roku 1812.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Moskvě si nenechte ujít prohlídku Bolšoj divadla, které je jedním z nejprestižnějších divadel na světě. V divadle se můžete podívat na některé z nejslavnějších ruských oper a baletů. Po návštěvě divadla se můžete vydat na procházku do Alexandrovské zahrady, kde si můžete odpočinout ve stínu stromů a užít si krásnou atmosféru.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jaké oblečení si vzít na prohlídku Kremlu a Bolšoj divadla? – Doporučuji si vzít do Moskvy v létě lehčí oblečení a na podzim/zimu se teple obléknout a vzít si i bundu proti chladu.

2. Jak se dostat z letiště do centra Moskvy? – Nejjednodušší způsob je využít taxislužby nebo autobusovou linku, která vás dovezě do centra města.

3. Jaká je cena vstupenek do muzeí v Moskvě? – Vstupné do jednotlivých muzeí se liší, doporučuji si předem zjistit aktuální ceny na webových stránkách muzeí.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Kremlu? – Prohlídka Kremlu může trvat několik hodin, záleží na tom, kolik času chcete věnovat jednotlivým památkám.

5. Kde se dají nejlépe koupit suvenýry v Moskvě? – Suvenýry se dají koupit na trzích, jako je Arbat nebo Izmailovo. Zde najdete široký výběr ruských tradičních výrobků.

Seznam míst