Drazdany 3 denni itinerar

Drážďany – 3 denní itinerář

Den 1

V první den své návštěvy Drážďan byste neměli vynechat návštěvu Zwingeru, který je jednou z nejznámějších památek města. Zwinger je barokní palácový komplex, který ukrývá mnoho uměleckých sbírek a galerií.

Den 2

Druhý den se vydejte do historického centra města a navštivte Frauenkirche, kostel Panny Marie, který byl po válce zničen a následně zrekonstruován. Z vrcholu kostela se nabízí úchvatný výhled na město.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Drážďanech navštivte velkolepý zámek Residenzschloss, který kdysi sloužil jako královské sídlo. Prohlédněte si krásné interiéry a přilehlé zahrady.

Nejčastější dotazy turistů

 • Jak se dostanu do Drážďan?

  Drážďany můžete snadno dosáhnout vlakem z většiny větších měst v Německu nebo autobusem z různých evropských destinací.

 • Kde se dá v Drážďanech nejlépe ubytovat?

  V Drážďanech je mnoho možností ubytování pro každý rozpočet. Doporučujeme si vybrat hotel nebo apartmán blízko historického centra.

 • Jaké jsou nejlepší restaurace v Drážďanech?

  V Drážďanech najdete mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční saskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet některou z místních restaurací s tradičními pokrmy.

 • Co si vzít s sebou na prohlídku památek v Drážďanech?

  Na prohlídku památek v Drážďanech si vezměte pohodlnou obuv, dostatek vody a ochranný krém proti slunci. Nezapomeňte ani na fotoaparát!

 • Jaká je nejlepší doba na návštěvu Drážďan?

  Nejlepší dobou na návštěvu Drážďan je od jara do podzimu, kdy je příjemné počasí a město nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů.

Seznam míst