Ottawa Mesto historie a moderny

Ottawa – Město historie a moderny

Obsah

Parliament Hill

Parliament Hill je symbolickým centrem kanadského politického života. Nachází se zde budova parlamentu, která dominuje okolní krajině a je považována za jednu z nejznámějších staveb v Ottawě. Turisté mohou navštívit parlamentní budovy, prohlédnout si jednání poslanců nebo si užít krásný výhled na řeku Ottawa z teras.

ByWard Market

ByWard Market je historický trh s bohatou nabídkou potravin, suvenýrů a uměleckých děl. Turisté zde mohou ochutnat místní speciality, nakupovat suvenýry pro své blízké nebo se procházet mezi stánky místních obchodníků. Trh je ideálním místem pro poznání místní kultury a atmosféry.

Národní galerie je jedním z nejvýznamnějších uměleckých muzeí v Ottawě. Sbírka galerie zahrnuje díla kanadských a mezinárodních umělců, od klasických obrazů po moderní instalace. Pro milovníky umění je návštěva této galerie nezapomenutelným zážitkem.

Královská mincovna

Královská mincovna v Ottawě je místem, kde se razí kanadské mince a medaile. Pro návštěvníky je zde připravena zajímavá prohlídka, během které se dozvíte o historii mincovnictví a můžete spatřit proces ražby mincí na vlastní oči.

Kanál Rideau

Kanál Rideau je UNESCO památkou a jednou z hlavních turistických atrakcí Ottawy. Kanál slouží jako rekreační oblast pro obyvatele i návštěvníky města, kteří zde mohou relaxovat u vody, projet se na lodi nebo podniknout romantickou plavbu na kanálu.

Kanadské muzeum historie

Kanadské muzeum historie patří mezi nejvýznamnější muzea v Ottawě. Návštěvníci zde najdou bohatou expozici zahrnující historii Kanady od pravěkých období po současnost. Pro milovníky historie a kultury je návštěva tohoto muzea nezbytná.

Národní válečný památník

Národní válečný památník je symbolickým místem uctění památky padlých vojáků. Každoročně se zde koná ceremonie k připomenutí obětí válek a konfliktů. Pro turisty je možnost navštívit památník a pozorovat strhující ceremoniál.

Dows Lake

Dows Lake je malebné místo, kde si můžete užít klidnou procházku, piknik u vody nebo si pronajmout kánoe či paddleboard. Pro milovníky přírody a venkovních aktivit je Dows Lake ideálním místem k relaxaci a odpočinku.

Ottawa Art Gallery je moderní umělecké centrum, které prezentuje díla místních umělců a umělecké trendy současnosti. Návštěvníci zde najdou různé výstavy, workshopy a kulturní akce, které obohatí jejich pobyt v Ottawě.

Canadian Tire Centre

Canadian Tire Centre je největší sportovní a kulturní arénou v Ottawě. Zde se konají koncerty, sportovní utkání a další kulturní akce. Pro fanoušky sportu a hudby je návštěva Canadian Tire Centre nezapomenutelným zážitkem.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Ottawa?

Nejlepší období pro návštěvu Ottawy je od května do září, kdy je zde příjemné počasí a mnoho kulturních akcí.

Jak se dostanu z letiště do centra Ottawy?

Z letiště je možné využít taxi, veřejnou dopravu nebo pronajmout si auto. Cesta do centra trvá přibližně 20-30 minut.

Kolik dní bych měl/a zůstat v Ottawě?

Pro zhlédnutí hlavních atrakcí a prožití autentického městského života doporučujeme zůstat v Ottawě minimálně 3-4 dny.

Je v Ottawě bezpečno?

Ottawa je považována za bezpečné město, avšak je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a mít oči otevřené, zejména v turisticky frekventovaných oblastech.

Co si vzít s sebou na prohlídku památek?

Při návštěvě památek v Ottawě doporučujeme mít s sebou pohodlnou obuv, dostatek vody a fotoaparát na zachycení krásných okamžiků.

Itineráře

Seznam míst