Dubaj 14 denni itinerar

Dubaj – 14 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Dubaji! První den si můžete prohlédnout nejznámější symbol města – Burj Khalifu. Tato nejvyšší budova světa vás ohromí svou výškou a impozantností.

Den 2

Prozkoumejte staré město Dubaje, kde najdete tradiční trhy, zvané suky. Zde si můžete koupit různé suvenýry nebo ochutnat místní jídla.

Den 3

Navštivte Dubai Mall, největší nákupní centrum na světě. Zde si můžete udělat nákupy, navštívit akvárium nebo se projet na bruslích ledovou plochou.

Den 4

Vezměte si výlet do pouště a zažijte skutečnou pouštní atmosféru. Doporučujeme safari po dunách nebo jízdu na velbloudu.

Den 5

Nechte se unést luxusem na umělém ostrově Palm Jumeirah. Zde najdete luxusní hotely, pláže a vodní parky.

Den 6

Navštivte Burj al Arab, jednu z nejluxusnějších hotelových budov na světě. Pokocháte se nádhernou architekturou a výhledem na Perský záliv.

Den 7

Prohlédněte si Dubajské fontány, které každý večer nabízejí fascinující světelnou show. Užijte si večerní procházku kolem fontán a nákupy v okolí.

Den 8

Zamiřte do Dubajského muzea, které se nachází v pevnosti Al Fahidi. Zde se dozvíte o historii města a tradičním životě v minulosti.

Den 9

Navštivte Dubajskou operu, kde můžete shlédnout různé divadelní představení nebo koncerty. Pro milovníky kultury je to skvělá zastávka.

Den 10

Pořiďte si výlet na vodní taxi Abra a projet se po Dubajském kanálu. Tato tradiční dopravní prostředek vás zavede k různým památkám města.

Den 11

Věnujte se relaxaci a odpočinku na pláži Jumeirah Beach. Tato oblíbená pláž nabízí bílý písek, tyrkysovou vodu a perfektní podmínky k odpočinku.

Den 12

Nechte se unést obchodní atmosférou v Dubajském obchodním centru. Zde si můžete prohlédnout moderní architekturu a nakoupit ve výběrových obchodech.

Den 13

Vyzkoušejte si lyžování na umělém sněhu v Ski Dubai. Tato indoor lyžařská areál vám umožní zažít zimní sporty i v horkém Dubaji.

Den 14

Na závěr si dopřejte romantickou večeři na lodi po Dubajském zálivu. Užijte si večer za svitu městských světel a skvělou gastronomii.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas navštívit Dubaj?
  Nejlepší období pro návštěvu Dubaje je od října do května, kdy je méně horko.
 2. Musím se oblékat konzervativně?
  V respektu k místní kultuře se doporučuje oblečení, které zakrývá ramena a kolena.
 3. Jaká je místní měna?
  V Dubaji se platí dirhamem, který má zkratku AED.
 4. Je pitná voda z kohoutku?
  Ne, pitná voda se kupuje v lahvičkách, z kohoutku není vhodná ke konzumaci.
 5. Je bezpečné cestovat v Dubaji?
  Ano, Dubaj je velmi bezpečné místo pro turisty, s minimální mírou kriminality.

Seznam míst