Galway 3 denni itinerar

Galway – 3 denní itinerář

Den 1

Po příjezdu do Galway doporučuji navštívit Galwayskou katedrálu, která je nejenom architektonickým skvostem, ale také důležitým historickým místem. Následně se vydejte do oblasti Latin Quarter, kde najdete mnoho útulných kaváren, obchodů a galerií. Večer se určitě zastavte v některém z místních pubů a ochutnejte tradiční irské pivo.

Den 2

Druhý den doporučuji navštívit Connemaru, malebnou oblast s nádhernou přírodou. Můžete si vybrat mezi procházkou po útesech či plavbou na lodích kolem zálivu. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, v Connemaru si můžete vyzkoušet také surfování na divokém Atlantiku.

Den 3

Poslední den si dejte výlet na Aran Islands, tři malebná ostrovy u Galwayského zálivu. Zde můžete navštívit starobylé památky, projít si krásné pláže nebo se projíždět na kole po malebném venkově. Nezapomeňte si zahrát tradiční irskou hudbu v místních hospůdkách a ochutnat místní rybí speciality.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas navštívit Galway?
  Galway je krásný kdykoliv během roku, ale nejlepší doba je obvykle jaro a léto, kdy je počasí teplejší.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do Connemary?
  Doporučuje se pohodlné oblečení a obuv, stejně jako deštník, kvůli častým dešťovým srážkám v této oblasti.
 3. Jak se dostat na Aran Islands?
  Na ostrovy se dostanete trajektem z přístavu v Galway. Je dobré si včas zarezervovat lístky, protože trajekty bývají často obsazené.
 4. Jaká je místní kuchyně?
  V Galway se můžete těšit na čerstvé ryby a mořské plody, stejně jako na tradiční irské pokrmy jako je irský guláš nebo boxty.
 5. Je v Galway bezpečno?
  Galway je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty, avšak je vždy dobré dbát na základní opatření a neponechávat cennosti bez dozoru.

Seznam míst