Dublin Mesto zive hudby a tance

Dublin – Město živé hudby a tance

Obsah

Dublin – Město živé hudby a tance

Dublin je hlavním městem Irska a nabízí bohatou historii, živou hudbu a výborné pivo. Návštěvníci by neměli minout procházku kolem řeky Liffey, prohlídku hradu Dublin Castle a obdivování knihovny Trinity College.

Giant’s Causeway (Sloupová cesta)

Giant’s Causeway je přírodní úkaz na severním pobřeží Irska, který zahrnuje unikátní čtvercové sloupy sopečného původu. Toto místo je zapsáno na seznamu UNESCO a nabízí krásné výhledy na Severní moře.

Cliffs of Moher (Útesy Moher)

Útesy Moher patří mezi nejimpresivnější přírodní památky Irska. Tyto strmé útesy dosahují výšky až 214 metrů nad hladinou moře a poskytují pohled na nádherné mořské panoráma.

Killarney a Národní park Killarney

Město Killarney je vstupní branou do Národního parku Killarney, který je známý svou divokou krajinou, jezery a horskými masivy. Návštěvníci si mohou vychutnat pěší túry, cykloturistiku a prohlídku historických památek.

Ring of Kerry (Křížová cesta Kerry)

Cesta Ring of Kerry je malebná 179 km dlouhá silnice kolem poloostrova Iveragh. Na trase se nachází úchvatné výhledy na moře, zelené louky, údolí a malebná městečka.

Galway – Kulturní a historické město

Galway je živé město s bohatou historií, kde se koná mnoho kulturních akcí a festivalů. Návštěvníci mohou navštívit Galway Cathedral, procházet se úzkými uličkami a ochutnat místní speciality.

Belfast – Hlavní město Severního Irska

Belfast je moderní město, které však stále uchovává stopy své bohaté historie. Návštěvníci by neměli minout návštěvu Titanic Belfast, prohlídku Crumlin Road Gaol a vycházku kolem místních muralů.

Connemara – Region divoké krásy

Connemara je region na západním pobřeží Irska, který se vyznačuje divokou a neobyčejně krásnou krajinou. Turisté mohou navštívit malebná města, národní park a prozkoumat nekonečné možnosti turistiky a outdoorových aktivit.

Rock of Cashel (Skála Cashel)

Rock of Cashel je archeologická lokalita s mnoha historickými stavbami, včetně hradu, kostela a kruhové věže. Toto místo nabízí pohled do minulosti Irska a fascinující architekturu.

Glendalough – Historické opatství a jezero

Glendalough je historické opatství založené svatým Kevinem v 6. století. Toto místo je obklopeno malebnou přírodou, jezerem a ruiny starobylých staveb.

Nejčastější dotazy turistů

Jaké je ideální období pro návštěvu Irska?

Nejlepší období pro návštěvu Irska je od května do září, kdy je počasí příjemné a mnoho akcí a festivalů se koná.

Je potřeba mít vízum pro cestování do Irska?

Občané EU nemusí mít pro cestování do Irska vízum. Ostatní národnosti by měly zkontrolovat platné vízové podmínky.

Co je typické irské jídlo?

Mezi typická irská jídla patří Irish stew (jehněčí guláš), Colcannon (bramborová kaše s kapustou) nebo Boxty (bramborové placky).

Je dobré poděkovat hudebníkům v hospodě?

Ano, irští hudebníci oceňují drobný poplatek nebo pití za jejich živou hudbu, takže není nezvyklé jim něco přispět.

Jaké jsou dopravní možnosti v Irsku?

V Irsku se lze pohybovat pomocí vlaku, autobusu, pronajatého auta nebo dokonce na kole. Většina turistických atrakcí je dobře dostupná veřejnou dopravou.

Itineráře

Seznam míst