Neapol Klenot italskeho pobrezi ad fury The Ultimate Italian

Neapol – Klenot italského pobřeží ad fury: The Ultimate Italian Adventure

Obsah

1. Pompeje

Pompeje jsou jedním z nejznámějších a nejzajímavějších archeologických nalezišť na světě. Tato starověká města byla zasažena výbuchem sopky Vesuv v roce 79 n. l. a dnes představují fascinující pohled do minulosti. Turisté mohou procházet zachovanými domy, ulicemi a dokonce i těly obětí zachycenými v okamžiku erupce.

2. Vesuv

Sopka Vesuv je dalším nezapomenutelným místem, které by turista v Neapoli neměl vynechat. Navštívením tohoto symbolu hrozby a krásy získáte úžasný panoramatický výhled na Neapol a její okolí. Pro dobrodružnější turisty je možné podniknout výstup na samotný vrchol sopky.

3. Capri

Ostrov Capri je doslova rájem na Zemi. S modrou jeskyní, úchvatnými skalami a malebnými plážemi je Capri oblíbeným cílem námořních výletů. Při procházce úzkými uličkami se turista může těšit na krásné výhledy a exkluzivní obchody.

4. Castel dell’Ovo

Tato starověká pevnost je situována na malebném poloostrově ve starobylém přístavu a nabízí malebné výhledy na moře a okolní scenérie. K zámku je přístupný pro veřejnost a nabízí historické expozice a kulturní události.

5. Piazza Plebiscito

Toto impozantní náměstí je centrálním prostorem města a domovem Kostela San Francesco di Paola. Navštívíte-li toto místo, budete ponořeni do neapolského života a kultury, zároveň si můžete odpočinout ve stínu mohutných stromů.

6. Galleria Umberto I

Tato vzdušná, klenutá galerie je skvělým místem pro nákupy, občerstvení a obdivování architektonické krásy. Turisté zde mohou nalézt různé obchody, kavárny a historické stylové budovy.

7. Národní archeologické muzeum

Tento muzeum je domovem největší sbírky římských a starověkých artefaktů na světě. Poskytuje skvělý přehled o historii Neapole a je ukázkou bohaté historie a kulturního dědictví města.

8. Katakomb sv. Januaria

Tyto podzemní hrobky jsou fascinujícím místem, které nabízí pohled do starověkého pohřebního rituálu. Prozkoumání těchto chodeb a hrobek poskytuje návštěvníkům jedinečnou zkušenost a vhled do minulosti.

9. Katedrála v Neapoli

Tato historická katedrála zasvěcená sv. Januariovi je dalším důležitým místem, které stojí za návštěvu. Je známá svými úchvatnými mozaikami a nádhernou architekturou, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

10. Spaccanapoli

Tato starověká ulice je jednou z nejznámějších a nejhezčích v Neapoli. Procházející touto ulicí budete projímat autentickou atmosféru města, zahlédnete historické budovy a naleznete úžasné restaurace, kavárny a obchody.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Neapole?
Nejlepší čas na návštěvu Neapole je obvykle na jaře, kdy je počasí příjemné a město je plné kvetoucích zahrad a festivalů.

Kde najdu nejlepší pizzu v Neapoli?
Nejlepší pizza v Neapoli se tradičně peče v malých rodinných podnicích. Mezi nejznámější patří pizzerie Da Michele a Sorbillo.

Je vstup do Pompejí zpoplatněn?
Ano, vstup do Pompejí je zpoplatněn. Ceny se liší dle věku návštěvníků a možností vstupenek.

Je vhodné si pronajmout auto během pobytu v Neapoli?
Pro mnohé turisty je vhodnější využít veřejnou dopravu nebo taxi, neboť provoz v Neapoli je chaotický a parkování je obtížné.

Je vstup na ostrov Capri placený?
Ano, vstup na ostrov Capri je placený a ceny trajektů se liší dle roční doby a času plavby.

Itineráře

Seznam míst