Harrachov Cil turistickeho putovani v Krkonosich

Harrachov – Cíl turistického putování v Krkonoších

Obsah

Harrachovský lanovka

Harrachovská lanovka je oblíbenou atrakcí mezi turisty. Ve výšce 650 metrů nabízí nádherný výhled na Krkonoše a okolní krajinu. Lanovka je v provozu po celý rok a z turisty mohou vyjet až na Rýžoviště.

Sklářské muzeum

Harrachov je známý svou skleněnou výrobou a skvělou možností nahlédnout do historie sklářství nabízí návštěva Sklářského muzea. Návštěvníci zde získají detailní informace o výrobě skla a mohou si prohlédnout různé historické exponáty.

Muzeum Harrachovska

Tohle muzeum nabízí fascinující pohled do historie a kultury Harrachovska. Návštěvníci zde najdou zachované historické artefakty, fotografie a dokumenty, které přibližují minulost tohoto malebného městečka.

Bílá Labe

Potok Bílá Labe protéká údolím pod Harrachovem a jeho malebné kaskády jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Návštěvníci mohou podél řeky podniknout krásnou procházku a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Mumlavské vodopády

Tyto vodopády patří mezi nejvyšší a nejznámější v Krkonoších. Vytvářejí impozantní scenérii a nabízejí skvělou možnost pro krásnou vycházku v přírodě. Cestou k vodopádům lze navštívit i různé vyhlídky.

Šárazka

Šárazka je malebné údolí obklopené lesy a kopci. Na břehu potoka je možné si odpočinout a užít si klid přírody. Turisté sem rádi chodí na procházky a pikniky.

Česko-polská stezka

Tato pěší stezka vede z Harrachova do sousedního Polska. Je to oblíbená trasa pro turisty, kteří chtějí poznat krásy okolní krajiny a zároveň přejít hranici a strávit čas v sousední zemi.

Horolezecká stěna

Pro milovníky horolezectví je v Harrachově k dispozici kvalitní horolezecká stěna. Nabízí různé cesty a obtížnosti, a tak je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené horolezce.

Slezská kaple

Tato malebná kaplička stojí na svahu podél cesty do centra města. Je obklopena lesy a vytváří krásnou atmosféru. Mnozí turisté sem chodí na klidnou meditaci nebo jen tak posedět.

Ski areál Harrachov

V zimních měsících se Harrachov promění ve skvělé středisko pro lyžování. Ski areál Harrachov nabízí sjezdovky pro různé úrovně lyžařů a snowboardistů, a tak je vhodný pro celou rodinu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Harrachov?

Nejlepší čas na návštěvu Harrachova je během letních měsíců, kdy je možné podniknout krásné výlety a užívat si přírodu. V zimě je pak ideální čas pro lyžování a snowboarding.

Jsou vstupy do muzeí a atrakcí omezené?

Ano, vstupy do muzeí a atrakcí bývají omezené, zejména v souvislosti s aktuálními opatřeními kvůli pandemii. Doporučuje se předem zjistit otevírací doby a aktuální pravidla.

Existují horské chaty nebo restaurace v okolí?

Ano, v okolí Harrachova se nachází různé horské chaty a restaurace, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční česká jídla a občerstvení.

Je v Harrachově možné ubytování?

Ano, v Harrachově je k dispozici široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Je však vhodné ubytování rezervovat předem, zejména během turisticky vyhledávaných období.

Jaké jsou aktuální podmínky na sjezdovkách v Harrachově?

Pro aktuální informace o sjezdovkách a podmínkách pro lyžování je nejlepší kontaktovat přímo ski areál Harrachov nebo provozovatele lyžařských tratí.

Itineráře

Seznam míst