Italie Nadherne horske tury a lyzovani

Itálie – Nádherné horské túry a lyžování

Obsah

První místo

Prvním místem, které byste měli navštívit v Dolomitech, je známá horská oblast Tre Cime di Lavaredo. Tato ikonická skupina tří vrcholů je oblíbeným turistickým cílem a poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Tre Cime di Lavaredo je ideální pro horské túry různé obtížnosti a lyžařské sjezdovky pro milovníky zimních sportů. Z vrcholu je vidět krásný pohled na údolí a okolní hory.

Druhé místo

Dalším zajímavým místem v Dolomitech je horský masiv Sella. Tato oblast nabízí neuvěřitelné scenérie a skvělé podmínky pro horské túry a lyžování. Můžete také navštívit tradiční horské chaty a ochutnat místní speciality. U masivu Sella se nachází také několik malebných horských vesniček, které stojí za návštěvu.

Třetí místo

Dolomity jsou také domovem mnoha krásných jezer, mezi kterými vyniká Lago di Braies. Toto jezero s tyrkysovou vodou a okolními horami tvoří opravdu pohádkový výhled. Můžete si pronajmout loďku a projet se po jezeře nebo si užít procházku kolem břehu. Lago di Braies je také oblíbeným místem pro fotografování díky své nádherné krajině.

Čtvrté místo

Jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Dolomitech je oblast Cortina d’Ampezzo. Tato elegantní horská destinace nabízí nejen skvělé lyžařské tratě, ale také bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit muzea, galerie a místní trhy se suvenýry. Cortina d’Ampezzo je také známá svou luxusní atmosférou a vynikajícími restauracemi.

Páté místo

Jedním z nejvíce reprezentativních vrcholů Dolomit je Monte Pelmo. Tato majestátní hora láká do svých svahů nejen horské turisty, ale i horolezce. Díky své ikonické podobě s charakteristickým tvaru a výraznými zvraty je Monte Pelmo oblíbeným místem fotografování a je symbolem celých Dolomit.

Šesté místo

Pro milovníky adrenalinu a extrémních sportů je ideálním místem horský hřeben Via Ferrata. Tato ferrata se táhne přes několik vrcholů a nabízí jedinečný zážitek spojený s horolezeckými prvky. Pokud máte rádi dobrodružství a silné zážitky, určitě nevynechejte Via Ferratu během své návštěvy Dolomit.

Sedmé místo

V blízkosti města Bolzano se nachází horský masiv Rosengarten, který je známý svými ikonickými skalními věžemi a malebnými pastvinami. Tato oblast je ideální pro horské túry a cykloturistiku a nabízí nezapomenutelné výhledy na rozsáhlé horské panorama.

Osmé místo

Mezi další zajímavá místa v Dolomitech patří horská vesnice Alpe di Siusi, která je největší horskou loukou v Evropě. Toto úchvatné místo nabízí nekonečné možnosti pro turistiku, horské cyklistiku a paragliding. Můžete si také vychutnat tradiční horskou kuchyni v místních restauracích a ochutnat domácí sýry a víno.

Deváté místo

Jedním z historicky významných míst v Dolomitech je tzv. Dolomitská silnice. Tato horská silnice se vinoucí se mezi útesy a skalami nabízí nezapomenutelné zážitky při cestování autem, motorkou nebo dokonce na kole. Během cesty se můžete zastavit na vyhlídkových místech a užít si dechberoucí výhledy.

Desáté místo

Konečně byste neměli vynechat návštěvu horské vesnice Canazei, která je výchozím bodem pro náročné horské túry a výstupy na okolní vrcholy. Tato malebná vesnička nabízí také široký výběr ubytování a restaurací a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci po aktivním dni v horách.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší doba na návštěvu Dolomit?

Nejlepší doba na návštěvu Dolomit je od června do září, kdy je počasí příznivé pro horské túry a výlety.

Kde se dají sehnat informace o horských trasách a lyžařských tratích?

Informace o trasách a tratích získáte v turistických informačních centrech v blízkých městech a vesnicích.

Jsou v Dolomitech možnosti ubytování v horských chatách?

Ano, v Dolomitech najdete řadu horských chat a útulných penzionů s výhledem na okolní hory.

Musím mít speciální výstroj pro horské túry v Dolomitech?

Pro horské túry je vhodné mít pevné boty, dostatek vody a ochranné oblečení kvůli různým povětrnostním podmínkám.

Kde se nachází nejbližší letiště k Dolomitám?

Nejbližší mezinárodní letiště je v italském městě Verona, které je vzdálené asi dvě a půl hodiny jízdy autem.

Itineráře

Seznam míst