Havaj Tropicky raj na konci sveta

Havaj – Tropický ráj na konci světa

Obsah

Pláž Waikiki (21.2781,-157.8294)

Pláž Waikiki je jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších pláží na Havaji. Nachází se v Honolulu na ostrově Oahu a je známá svými bílými písečnými plážemi a krásnými vlnami vhodnými pro surfování. Pláž je obklopena luxusními hotely, restauracemi a obchody, což z ní dělá skvělé místo na relaxaci i zábavu. Turisté si zde mohou vyzkoušet surfování, potápění nebo si jen užít slunce a moře.

Sopka Kilauea (19.4069,-155.2833)

Kilauea je jedním z nejaktivnějších sopek na světě a nachází se v Havajském Volcanoes National Park. Navštívit sopku je jedinečný zážitek, kde se turisté mohou projít po stezkách, které vedou kolem sopečných kráterů a lávových polí. V okolí sopky Kilauea se nachází i několik geotermálních jezer a parních puklin, které představují ohromující přírodní scenérie.

Pearl Harbor (21.3654,-157.9492)

Pearl Harbor je známé především díky útoku japonského letectva za druhé světové války, který vedl k vstupu USA do války. Dnes je toto místo národní památník a připomíná události z 7. prosince 1941. Návštěvníci mohou navštívit USS Arizona Memorial a další památníky, které připomínají události tohoto osudného dne a uctít památku padlých.

Hanauma Bay (21.2714,-157.6959)

Hanauma Bay je národní přírodní rezervace, která je známá díky svému úchvatnému korálovému útesu a bohatému mořskému životu. Pro milovníky potápění a šnorchlování je toto místo rájem. Návštěvníci se mohou potápět mezi tropickými rybami a pozorovat úžasnou podmořskou faunu v čisté azurové vodě.

Oahuův akvárium (21.2657,-157.8216)

Oahuův akvárium se nachází v Honolulu a je ideálním místem pro rodinný výlet. Toto akvárium představuje mnoho různých druhů mořských živočichů a rostlin, které jsou typické pro havajské vody. Navštívit Oahuův akvárium je skvělý způsob, jak se dozvědět o místní fauně a flóře, a zároveň si užít pohled na úžasnou podmořskou krásu.

Údolí Iao (20.8816,-156.5040)

Údolí Iao se nachází na ostrově Maui a je známé svými strmými skalnatými vrcholy a úžasnou přírodní scenérií. Toto místo je ideální pro pěší túry a prozkoumávání tropických deštných lesů a vodopádů. Údolí Iao představuje skvělý kontrast k pobřežním plážím a je oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí poznat havajskou divočinu.

Kauai Island – Grand Canyon of the Pacific (22.0386,-159.3289)

Ostrov Kauai je známý díky svému jedinečnému skalnatému útesu, který připomíná Grand Canyon v Arizoně. Tento útes je zkrátka ohromující a nabízí návštěvníkům dechberoucí výhledy na zelené údolí a dramatické útesy. Pro milovníky přírody je ostrov Kauai ideálním místem pro dobrodružství a výlety po úchvatné divočině.

Havajský Volcanoes National Park (19.4192,-155.2885)

Havajský Volcanoes National Park zahrnuje jak sopku Kilauea, tak i sopku Mauna Loa, což je největší aktivní sopka na světě. Park je známý díky svým sopečným kráterům, lávovým polím a unikátní geologické formace. Turisté zde mohou vidět sopečnou činnost na vlastní oči a projít se po jedinečných stezkách, které vedou kolem sopečných památek.

Polynesian Cultural Center (21.6415,-157.9225)

Polynesian Cultural Center je muzeum a zábavní park, který představuje kulturu a tradice Polynésie. Návštěvníci mohou vidět tradiční tance, umění a řemesla představující různé ostrovní kultury a užít si autentickou havajskou gastromii. Pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a zvyky, je Polynesian Cultural Center skvělým místem k návštěvě.

Národní historický park Pu’uhonua o Honaunau (19.4316,-155.9102)

Tento historický park představuje důležitou kulturní památku a ochranářskou oblast, která představuje řadu tradičních havajských staveb a artefaktů. Návštěvníci mohou prozkoumat starověké svatyně, rybářské vesnice a pozoruhodné pohřebiště, které ukazují historii a kulturu původních obyvatel Havaje.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Havaje?

Nejlepší čas na návštěvu Havaje je během měsíců dubna až září, kdy je počasí slunečné a teplé. Turisté by se měli vyvarovat období hurikánů, které může přijít v zimních měsících.

Co si vzít s sebou na výlety po Havaji?

Při výletech po Havaji by měli turisté mít s sebou sluneční brýle, opalovací krém, pitnou vodu a pohodlnou obuv. Vzhledem k proměnlivému počasí je také dobré mít s sebou nepromokavé oblečení a deštník.

Je potřebné mít povolení k potápění a šnorchlování?

Pro potápění a šnorchlování v národních přírodních rezervacích na Havaji je nutné mít povolení. Turisté si mohou povolení zakoupit online nebo přímo na místě u správy rezervace.

Je vstup do Havajských národních parků zpoplatněný?

Ano, vstup do Havajských národních parků je zpoplatněný. Návštěvníci si mohou zakoupit jednorázový vstup, který jim umožní návštěvu všech aktivit a památek v parku.

Je vhodné si pronajmout auto pro cestování po Havaji?

Pro cestování po Havaji je ideální si pronajmout auto. Ostrovy mají dobrou silniční síť a auto umožňuje turistům flexibilitu a pohodlí při prozkoumávání různých míst.

Itineráře

Seznam míst